Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne

Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne
Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne:

Akademia Małego Plastyka – zajęcia skierowane dla przedszkolaków w wieku 4-6 lat. Celem tych zajęć będzie wskazanie jak w najprostszy sposób, jak z wykorzystaniem m.in. prostych figur geometrycznych namalować/narysować otaczający świat. Zajęcia te mają na celu także to, aby dziecko uwierzyło we własne siły. Ważny jest tu sukces, który dziecko odniesie (wzmacnia i utwierdza, że jest zdolne w jakiejś dziedzinie). Nauczymy się interpretować sztukę, a nie ją oceniać.
Czas zajęć: 2 godz. lekcyjne – 1 raz w tygodniu.

Kreski i freski – zajęcia skierowane są do uczniów klas I-III. Spotkania plastyczne mają wprowadzać w fascynujący świat sztuki, rozwijać kreatywność i zdolności manualne oraz rozszerzać umiejętności z doborem technik plastycznych.
Czas zajęć: 2 godz. lekcyjne – 1 raz w tygodniu.

Tworzyć jak Picasso… – zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży z klas IV-VI. Zajęcia plastyczne inspirowane słynnymi dziełami malarstwa lub słynną postacią związaną ze sztuką plastyczną, rozwijające umiejętności plastyczne i poszerzające wiedzę o sztuce. Każdy uczestnik zajęć stworzy swoje artystyczne portfolio.

Uczestnictwo w konkursach plastycznych na różnym szczeblach.

Spotkanie organizacyjne zajęć plastycznych odbędzie się 12 września 2016r. o godz. 16.00 w TOK.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram