Wystawy

Wystawy w TOK organizowane są średnio co miesiąc, a wernisaże odbywają się w piątki (choć zdarzają się wyjątki). W sali wystaw prezentowane zostają m.in. obrazy, rękodzieła, rzeźby oraz fotografie autorstwa artystów lokalnych, jak i spoza regionu. Ekspozycje można zwiedzać w godzinach otwarcia Tucholskiego Ośrodka Kultury, tj. 08:00-16:00.
Wszelkie pytania odnośnie wystaw, należy kierować na e-mail: wystawy@toktuchola.pl

Aktualne wystawy

WYSTAWA MALARSTWA TATIANY MOROZOWEJ PT. „SEN O WIOŚNIE”

5 kwietnia 2019 r. (piątek) o godz. 17:00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy prac malarskich Tatiany Morozowej – artystki z Białorusi – pt. „Sen o wiośnie”. Wystawa potrwa do 25 kwietnia 2019 r. Wstęp wolny.

O malarce:
Urodziła się 22 maja 1979 roku w Grodnie na Białorusi. W latach 1986-1996 uczyła się w grodzieńskiej szkole o profilu artystycznym, natomiast w latach 1996-2001 studiowała na Uniwersytecie Państwowym w Grodnie.
Maluje od dzieciństwa. W swojej twórczości eksperymentuje z różnymi stylami artystycznymi – inspiruje się nowoczesnymi trendami w sztuce. Obrazy maluje głownie olejami i akrylem, używa technik mieszanych.
Artystka stara się stworzyć w swoich pracach niepowtarzalny świat kształtów, odcieni i światła. Twórczość Morozowej odzwierciedla jej nastroje, doświadczenia i zainteresowania. Malarka pozostawia odbiorcom wolność interpretacji swoich obrazów, a tym samym prowokuje ich do otwierania się na uczucia, skojarzenia oraz wrażenia estetyczne.

 

Facebook Youtube Instagram