Wystawy

Wystawy w TOK organizowane są średnio co miesiąc, a wernisaże odbywają się w piątki (choć zdarzają się wyjątki). W sali wystaw prezentowane zostają m.in. obrazy, rękodzieła, rzeźby oraz fotografie autorstwa artystów lokalnych, jak i spoza regionu. Ekspozycje można zwiedzać w godzinach otwarcia Tucholskiego Ośrodka Kultury, tj. 08:00-16:00.
Wszelkie pytania odnośnie wystaw, należy kierować na e-mail: wystawy@toktuchola.pl

Nadchodząca wystawa:

WYSTAWA RZEŹBY I MALARSTWA MARLENY PAWLAK

Od 10 do 31 sierpnia 2020 roku w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury (pon.-pt. w godz. 08:00-16:00) będzie można oglądać wystawę rzeźby i malarstwa autorstwa Marleny Pawlak. Uwaga – w sali mogą przebywać jednorazowo 4 osoby z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczka ochronna, dezynfekcja rąk i odstęp).

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 7 sierpnia 2020 r. – ze względów sanitarnych odbędzie się z określoną liczbą osób i za okazaniem zaproszenia.

O artystce:
Marlena Pawlak – urodzona w Chojnicach. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, instytutu zabytkoznawstwa i konserwatorstwa. W latach 2005-2006 odbyła roczne stypendium w Krajowym Urzędzie Konserwacji Zabytków w Schwerinie (Niemcy). Od 2009 r. pełni funkcję Miejskiego Konserwatora Zabytków Chojnic, pracę łączy z rozwijaniem własnej twórczości malarskiej i rzeźby. Bierze czynny udział w akcjach plastycznych promujących malarstwo wśród dzieci i młodzieży. Malarstwa uczyła się w Chojnicach u Elżbiety Połom i Danuty Wolińskiej. Jej pasją jest malarstwo, rzeźba, którą tworzy i rozwija w pracowni Chojnickim Centrum Kultury, a ostatnio również fotografia analogowa.

 

Aktualna wystawa:

WYSTAWA POCZTÓWEK I ZDJĘĆ TUCHOLI Z OKRESU MIĘDZYWOJENNEGO

Od 3 lipca 2020 roku na tucholskim rynku można będzie zobaczyć wystawę pocztówek i zdjęć Tucholi z okresu międzywojennego. Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 12:00 we wspomniany piątek 3 lipca br. Organizatorami wystawy, która odbywa się w ramach obchodów 100-lecia powrotu Tucholi do Polski są Burmistrz Tucholi oraz Tucholski Ośrodek Kultury.

29 stycznia 2020 r. minęło 100 lat od powrotu Tucholi do Polski. Z tej okazji zaprezentujemy wielkoformatowe reprodukcje pocztówek i zdjęć z okresu międzywojennego przedstawiające ważne dla Tucholan miejsca – m.in. Plac Wolności, dworzec oraz nieistniejący już na rynku kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła. Reprodukcje zdjęć i pocztówek zostały stworzone na podstawie oryginałów pochodzących ze zbiorów Zenona Wędzickiego – za udostępnienie bogatej kolekcji dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

Facebook Youtube Instagram