Wystawy

Wystawy w TOK organizowane są średnio co miesiąc, a wernisaże odbywają się w piątki (choć zdarzają się wyjątki). W sali wystaw prezentowane zostają m.in. obrazy, rękodzieła, rzeźby oraz fotografie autorstwa artystów lokalnych, jak i spoza regionu. Ekspozycje można zwiedzać w godzinach otwarcia Tucholskiego Ośrodka Kultury, tj. 08:00-16:00.
Wszelkie pytania odnośnie wystaw, należy kierować na e-mail: wystawy@toktuchola.pl

Aktualna wystawa

„Jesteś” i projekt „Tuchola 1920 na żywo”

W piątek 10 stycznia 2020 roku o godz. 17:00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wystawa zdjęć i pocztówek z okresu powrotu Tucholi do Polski ze zbiorów Zenona Wędzickiego pt. „Jesteś”. Część zdjęć pokazana zostanie w formie cyfrowej prezentacji. Ekspozycję będzie można oglądać do 31 stycznia 2020 roku.
W trakcie trwania wystawy zachęcamy do śledzenia strony FB: Tuchola 1920 na żywo – to projekt digitalowy oparty na portalu Facebook, który pozwala doświadczyć życia w Tucholi w styczniu 1920 roku, tak jakby miało ono miejsce tu i teraz.
Organizator: Tucholski Ośrodek Kultury
Kurator wystawy i koordynator projektu: Agnieszka Joppek
Projekt współtworzony przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi pod opieką Martyny Olejnik.

 

Następna wystawa

Wystawa fotografii Piotra Idzikowskiego

W piątek 7 lutego 2020 roku o godz. 17:00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Piotra Idzikowskiego. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 28 lutego 2020 r.

O autorze prac:
Piotr Idzikowski urodził się 23 października 1960 r. Mieszka w Bysławiu, w którego okolicach fotografuje przyrodę – głównie ptaki. Podkreśla, że bardzo trudne jest fotografowanie żurawi, ponieważ wymaga to  wielu godzin czekania (ok. 5 h). Swoją przygodę z tą dziedziną zaczął w wieku 16 lat, dzięki ojcu. Pierwszym Jego aparatem był Druh, kolejnymi Smiena i Zenit. W tamtym czasie sam przygotowywał sobie powiększalniki niezbędne do wywoływania filmów. Obecnie zdjęcia wykonuje aparatem Nikon D5000 i D5200. Wystawa w TOK przedstawia fotografie z lat 2018-2019 r.

 

 

 

 

 

Facebook Youtube Instagram