Wystawy

Wystawy w TOK organizowane są średnio co miesiąc, a wernisaże odbywają się w piątki (choć zdarzają się wyjątki). W sali wystaw prezentowane zostają m.in. obrazy, rękodzieła, rzeźby oraz fotografie autorstwa artystów lokalnych, jak i spoza regionu. Ekspozycje można zwiedzać w godzinach otwarcia Tucholskiego Ośrodka Kultury, tj. 08:00-16:00.
Wszelkie pytania odnośnie wystaw, należy kierować na e-mail: wystawy@toktuchola.pl

Nadchodząca wystawa:

We wtorek 26 maja 2020 r. o godz. 17:00 odbędzie się wirtualne otwarcie retrospektywnej wystawy prac Romana Sekulskiego pt. „Czas zatrzymany”. Nagranie wernisażu zostanie udostępnione na stronie www.toktuchola.pl oraz YouTube: Tucholski Ośrodek Kultury.
Wystawę można będzie oglądać w siedzibie Tucholskiego Ośrodka Kultury od 27.05. do 16.06.2020 r. w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-18:00 po telefonicznym umówieniu się dzień wcześniej z kuratorem wystawy – tel. 52 334 33 88 (wew. 27); w sali wystaw jednorazowo będą mogły przebywać 4 osoby, przestrzegając obwiązujących zasad reżimu sanitarnego. UWAGA! W dniu 27.05. w godz. 13:00-16:30 oglądanie wystawy będzie niemożliwe ze względu na prowadzone w tym dniu zajęcia.

Możliwość oglądania filmu oraz wstęp na wystawę są bezpłatne.

Roman Sekulski  (29.01.1944 – 13.12.2012)

Urodził się w Golubiu Dobrzyniu 20.01.1944 r. Rodzice Henryk i Marianna (z d. Szlufik) prowadzili tam niewielkie gospodarstwo. Roman był najmłodszy z czworga rodzeństwa. Miał trzy siostry: Helenę, Janinę i Teresę. Z relacji rodziny wiemy, że rodzice R. Sekulskiego zmarli na „suchoty” w 1944 roku, osierocając córki i 11-miesięcznego syna.

Dzieci jakiś czas były pod opieką rodziny. Roman Sekulski w wieku 6 lat razem z najmłodszą z sióstr trafił do Domu Dziecka w Tucholi. Tu skończył szkołę zawodową w zawodzie ślusarza oraz poznał swoją przyszłą żonę – Ewę.

Przez wiele lat pracował jako ślusarz w Wielobranżowej Usługowej Spółdzielni Pracy w Tucholi. W czasie reorganizacji zakładu zmienił pracę i zatrudnił się na stanowisku woźnego w Liceum Ogólnokształcącym w Tucholi.

Poza malarstwem i rzeźbą jego pasją była fotografia. Ze względu na ograniczone środki i jakość  sprzętu ta pasja ograniczyła się do uwieczniania pejzaży oraz członków swojej rodziny – na podstawie tych zdjęć malował i rysował.

 

 

 

 

 

Facebook Youtube Instagram