Wystawy

Wystawy w TOK organizowane są średnio co miesiąc, a wernisaże odbywają się w piątki (choć zdarzają się wyjątki). W sali wystaw prezentowane zostają m.in. obrazy, rękodzieła, rzeźby oraz fotografie autorstwa artystów lokalnych, jak i spoza regionu. Ekspozycje można zwiedzać w godzinach otwarcia Tucholskiego Ośrodka Kultury, tj. 08:00-16:00.
Wszelkie pytania odnośnie wystaw, należy kierować na e-mail: wystawy@toktuchola.pl

Aktualne wystawy

WYSTAWA MALARSTWA TATIANY MOROZOWEJ PT. „SEN O WIOŚNIE”

5 kwietnia 2019 r. (piątek) o godz. 17:00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy prac malarskich Tatiany Morozowej – artystki z Białorusi – pt. „Sen o wiośnie”. Wystawa potrwa do 25 kwietnia 2019 r. Wstęp wolny.

O malarce:
Urodziła się 22 maja 1979 roku w Grodnie na Białorusi. W latach 1986-1996 uczyła się w grodzieńskiej szkole o profilu artystycznym, natomiast w latach 1996-2001 studiowała na Uniwersytecie Państwowym w Grodnie.
Maluje od dzieciństwa. W swojej twórczości eksperymentuje z różnymi stylami artystycznymi – inspiruje się nowoczesnymi trendami w sztuce. Obrazy maluje głownie olejami i akrylem, używa technik mieszanych.
Artystka stara się stworzyć w swoich pracach niepowtarzalny świat kształtów, odcieni i światła. Twórczość Morozowej odzwierciedla jej nastroje, doświadczenia i zainteresowania. Malarka pozostawia odbiorcom wolność interpretacji swoich obrazów, a tym samym prowokuje ich do otwierania się na uczucia, skojarzenia oraz wrażenia estetyczne.

Nadchodząca wystawa

WYSTAWA MALARSTWA KAZIMIERZA SOĆKO

10 maja 2019 r. (piątek) o godz. 17:00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy prac malarskich Kazimierza Soćko. Wystawa potrwa do 30 maja 2019 r. Wstęp wolny.

Od artysty:
„Urodziłem się 20 kwietnia 1959 roku w Łukowie. Z malarstwem jestem związany od najmłodszych lat. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych miałem kilka wystaw w moim rodzinnym mieście. Obecnie po ponad trzydziestu latach przerwy (myślami zawsze byłem ze sztuką, zwiedzałem muzea w Europie) powróciłem do malarstwa w 2014 roku. Od tamtego czasu zrealizowałem kilka wystaw: w Kętrzynie 2014, Łomży 2015 oraz Augustowie 2018. Uczestniczyłem także w międzynarodowych plenerach plastycznych w Bartoszycach i Ruciane Nida.
Mimo poważnych problemów ze wzrokiem pozostanę przy malarstwie do ostatnich dni.
Pozdrawiam serdecznie,
Kazimierz Czesław Soćko”

 

Facebook Youtube Instagram