Wystawy

Wystawy w TOK organizowane są średnio co miesiąc, a wernisaże odbywają się w piątki (choć zdarzają się wyjątki). W sali wystaw prezentowane zostają m.in. obrazy, rękodzieła, rzeźby oraz fotografie autorstwa artystów lokalnych, jak i spoza regionu. Ekspozycje można zwiedzać w godzinach otwarcia Tucholskiego Ośrodka Kultury, tj. 08:00-16:00.
Wszelkie pytania odnośnie wystaw, należy kierować na e-mail: wystawy@toktuchola.pl

Nadchodząca wystawa

OTWARCIE WYSTAWY PRAC Z KONKURSU WSPÓŁCZESNEJ SZTUKI LUDOWEJ W BORACH TUCHOLSKICH

Zapraszamy na otwarcie wystawy prac  Konkursu Współczesnej Sztuki Ludowej w Borach Tucholskich, które odbędzie się w środę 17 lipca 2019 r. o godz. 11:00 w Tucholskim Ośrodku Kultury. Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody w kategoriach: haft, rzeźba, plecionka oraz odbędzie się Biesiada Twórców Ludowych.
Laureatów wyłoniło czteroosobowe jury w składzie:
– Kinga Turska-Skowronek – Muzeum Etnograficzne w Toruniu;
– Ewa Gilewska – Muzeum Narodowe w Gdańsku;
– Maria Flinik-Huryn – Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy;
– Elżbieta Zakryś – twórczyni ludowa z Klonowa.

Konkurs skierowany był do twórców nieprofesjonalnych z terenu Borów Tucholskich. Organizatorem jest Tucholski Ośrodek Kultury we współpracy z Borowiackim Towarzystwem Kultury, patronem honorowym jest Burmistrz Tucholi, mecenat pełnią Bank Spółdzielczy i Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział Bydgosko-Toruński, a patronami medialnymi są Tygodnik Tucholski oraz Radio Weekend.

Wystawę będzie można oglądać do 31 lipca 2019 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-15:00.

 

 

Facebook Youtube Instagram