Wystawy

Wystawy w TOK organizowane są średnio co miesiąc, a wernisaże odbywają się w piątki (choć zdarzają się wyjątki). W sali wystaw prezentowane zostają m.in. obrazy, rękodzieła, rzeźby oraz fotografie autorstwa artystów lokalnych, jak i spoza regionu. Ekspozycje można zwiedzać w godzinach otwarcia Tucholskiego Ośrodka Kultury, tj. 08:00-16:00.
Wszelkie pytania odnośnie wystaw, należy kierować na e-mail: wystawy@toktuchola.pl

Aktualna wystawa:

WYSTAWA MALARSTWA RODZINY CIEMIŃSKICH

Od 7 do 30 września 2020 roku w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury (pon.-pt. w godz. 08:00-18:00) będzie można oglądać wystawę malarstwa rodziny Ciemińskich. Uwaga – w sali mogą przebywać jednorazowo 4 osoby z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczka ochronna, dezynfekcja rąk i odstęp).

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 4 września 2020 r. – ze względów sanitarnych odbędzie się z określoną liczbą osób i za okazaniem zaproszenia.

Kilka słów o rodzinie Ciemińskich:

MAŁGORZATA BRATZ-CIEMIŃSKA
Urodzona w Chojnicach. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu. Od wielu lat wypowiada się poprzez malarstwo olejne, akrylowe i rysunek pastelem, a ostatnio łączy te techniki z wycinanką.

ANDRZEJ CIEMIŃSKI
Urodzony w Raciążu. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej. Oprócz projektowania wnętrz, mebli, budynków i rozwiązań urbanistycznych, uprawia także
malarstwo i rysunek.

ANTONI CIEMIŃSKI
Urodzony w Chojnicach. Student Politechniki Poznańskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Projektuje przestrzenie miejskie, budynki, wnętrza, meble, a także maluje i rysuje. Tematyka Jego obrazów to głównie portret i sztuka abstrakcyjna.

 

 

 

 

 

 

Facebook Youtube Instagram