Wystawa Biblii w TOK

Wystawa Biblii w TOK

W Tucholskim Ośrodku Kultury do 26.01. trwa Wystawa Biblii ze zbiorów Fundacji Areopag.

⏰Godziny zwiedzenia: od poniedziałku do czwartku – od 09:00 do 19:00; w piątki – od 09:00 do 18:00; w soboty od 09:00 do 15:30.

Zapraszamy serdecznie na otwarcie Wystawy Biblii, które odbędzie się we wtorek 9 stycznia 2024 r. w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury o godz. 12:00. Organizatorami wystawy są: Tucholski Ośrodek Kultury, Kościół Słowo Życia w Tucholi oraz Fundacja Areopag z Jastrzębia Zdroju. Ekspozycję będzie można oglądać do 26 stycznia br.

Wystawa przedstawia ponad 3000 lat historii Pisma Świętego. Goście będą mogli zobaczyć repliki rękopisów, kamiennych tablic oraz starodruków. Wśród eksponatów znajdą się: Qumran, Kodeks z Aleppo, Dekalog, Tora, Septuaginta, Vulgata, Biblia Gutenberga, Biblia Gdańska czy Biblia Radziwiłłowska. Ponadto obok ksiąg i zwojów zaprezentowana zostanie także replika prasy Gutenberga. Dlatego też, oprócz wartości duchowej, wystawa ta ma dużą wartość historyczną.

Fundacja Areopag działa od 1990 roku. Zajmuje się organizowaniem wystaw i zakładaniem bibliotek. Organizowaniem konferencji chrześcijańskich, imprez kulturalnych, szkoleń a także wydawaniem książek i prowadzeniem działalności naukowej. Na swojej stronie umożliwia wirtualny spacer po wystawie historii Biblii: https://wystawabiblii-online.pl/

Podczas wystawy będzie można odebrać darmowy egzemplarz Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej (do wyczerpania zapasów).

Patronami medialnymi wydarzenia są: Tygodnik Tucholski, Tucholanin.pl i TOKiS Press.

Dlaczego zapraszamy na wystawę Biblii?

Słowo zaproszenia!

Trzymasz w ręce nie tyle Księgę, co bibliotekę sześćdziesięciu sześciu Ksiąg Starego i Nowego Przymierza. Uwiecznione w nich słowa wkraczały w ludzką rzeczywistość stopniowo, na przestrzeni bodaj tysiąca czterystu lat, aby w końcu znaleźć potwierdzenie i pełny wyraz w Słowie, które stało się ciałem, w Jezusie Chrystusie.

Księgi tego zbioru nie przestają służyć wielu za podręcznik definiowania racji.

Tymczasem mają one służyć pogłębianiu relacji.

Obserwując wzmożone wysiłki współczesnych sobie uczonych, Pan Jezus Podsumował:
„Zagłębiacie się w Pisma, ponieważ sądzicie, że macie w nich życie wieczne, podczas gdy one składają świadectwo o Mnie.
A jednak nie chcecie przyjść do Mnie, aby zyskać życie”.

Trudno o lepsze ujęcie sprawy. Jeśli na kartach tych Pism zamierzasz szukać przede wszystkim racji, to zapewne ją znajdziesz, jak wielu innych – na własną miarę, jednym na pociechę, drugim na przekór. Może tej racji zechcesz bronić, a nawet za nią umrzeć.

Jeśli jednak dzięki tej Księdze nie nawiążesz relacji z Osobą, z Panem wszechrzeczy, Jezusem Chrystusem, jeśli On sam ni stanie się rdzeniem Twojego życia, to uzbrojony w prawdziwe racje możesz rozminąć się z prawdziwym życiem.

Księga ta nie należy do łatwych. I dobrze. Szczerzej przyjdą Ci słowa:
„Panie, otwórz mi oczy na to, co na tych kartach czytam, a to, co zrozumiem, zastosuję w życiu”. Przy takiej postawie doznasz czegoś szczególnego: zauważysz, że Pismo Święte jest Księgą, którą czyta się w obecności jej Autora. Na tym polega wyjątkowość tej Księgi – i przygoda, do której Cię zapraszamy.

Ewangeliczny Instytut Biblijny

Projekt UE Facebook Youtube Instagram