Turniej Recytatorski `O pióro Jana Brzechwy` w kategorii klas II zakończony

Turniej Recytatorski `O pióro Jana Brzechwy` w kategorii klas II zakończony
W poniedziałek 20 marca 2017 roku odbyła się druga część Turnieju Recytatorskiego `O pióro Jana Brzechwy` w Tucholi. Tego dnia zaprezentowali się uczniowie z klas II szkół podstawowych z powiatu tucholskiego.

W drugiej części konkursu zorganizowanego przez TOK wzięło udział dwudziestu trzech uczniów z dwunastu szkół z powiatu tucholskiego. Uczestnicy turnieju zaprezentowali się w kategorii klas drugich. Zwycięzców wyłoniła komisja w składzie: Hanna Szramka – polonistka, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi; Kazimierz Rink – instruktor teatralny, członek Związku Literatów Polskich oraz Agnieszka Joppek – była recytatorka, dziennikarka, animator kultury.

Wyniki w kategorii klas drugich:

– miejsce I – Igor Wilkowski ze Szkoły Podstawowej w Bysławiu;

– miejsce II – ex aequo Zofia Idzikowska i Zuzanna Rembisz ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Tucholi, Marta Janowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tucholi, Remigiusz Regent ze Szkoły Podstawowej w Lubiewie;

– miejsce III – ex aequo Amelia Falkowska ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Patrycja Krakowiak ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tucholi, Aleksander Aitchison ze Szkoły Podstawowej w Gostycynie;

– wyróżnieni – Zofia Giedrys i Krzysztof Karnecki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tucholi.

Zdobywcy I miejsca w kategoriach klas I, II i III pojadą 29 kwietnia 2017 roku na finał 24. Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego `O pióro Jana Brzechwy` do Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Galeria:Turniej Recytatorski `O pióro Jana Brzechwy` w kategorii klas II zakończony

Projekt UE Facebook Youtube Instagram