Turniej Recytatorski `O pióro Jana Brzechwy` w kategoriach klas I i III zakończony

Turniej Recytatorski `O pióro Jana Brzechwy` w kategoriach klas I i III zakończony
W piątek 17 marca 2017 roku odbyła się pierwsza część Turnieju Recytatorskiego `O pióro Jana Brzechwy` w Tucholi. Tego dnia zaprezentowali się uczniowie z klas I i III szkół podstawowych z powiatu tucholskiego, natomiast uczestnicy z klas II wystąpią w poniedziałek 20 marca br.

W pierwszej części konkursu zorganizowanego przez TOK wzięło udział trzydziestu sześciu uczniów z trzynastu szkół z powiatu tucholskiego. Uczestnicy turnieju zaprezentowali się w dwóch kategoriach: klas pierwszych oraz klas trzecich. Zwycięzców wyłoniła komisja w składzie: Hanna Szramka – polonistka, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi; Kazimierz Rink – instruktor teatralny, członek Związku Literatów Polskich oraz Agnieszka Joppek – była recytatorka, dziennikarka, animator kultury.

Wyniki w kategorii klas pierwszych:
– miejsce I – Laura Reczka ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tucholi;
– miejsce II – ex aequo Emilia Skrzeszewska i Adam Oleksiak z Zespołu Szkół w Lubiewie;
– miejsce III – Malwina Gwizdała ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tucholi;
– wyróżnieni – Igor Fałczyński ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tucholi, Julia Łęgowik i Igor Figel ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Tucholi.

Wyniki w kategorii klas trzecich:
– miejsce I – Maksymilian Sobkiewicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie;
– miejsce II – ex aequo Lena Barczyńska z Zespołu Szkół w Lubiewie, Daria Hoffmann z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie oraz Alexander McCool ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Tucholi;
– miejsce III – ex aequo Agnieszka Kłosowska z Zespołu Szkół w Lubiewie, Kamil Opoczyński ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tucholi oraz Mikołaj Zenel ze Szkoły Podstawowej w Stobnie;
– wyróżnieni – Kornelia Ziółkowska z Zespołu Szkół w Lubiewie, Michalina Korytowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tucholi, Filip Nowak ze Szkoły Podstawowej w Bysławiu oraz Kamil Oświeciński ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tucholi.

Zdobywcy I miejsca w kategoriach klas I, II i III pojadą 29 kwietnia 2017 roku na finał 24. Wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego `O pióro Jana Brzechwy` do Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Galeria: Turniej Recytatorski `O pióro Jana Brzechwy` w kategoriach klas I i III zakończony

Projekt UE Facebook Youtube Instagram