Szopka Bydgoska przyjechała do Tucholi

Szopka Bydgoska przyjechała do Tucholi
W sobotę o godzinie 18.00 mieszkańcy Tucholi mieli wyjątkową okazje oglądać XVIII Szopkę Bydgoską z Piratem. Wydarzenie to osiąga dodatkową rangę, bowiem jeszcze nigdy Szopka nie była prezentowana poza granicami Bydgoszczy. Jak już osiągnęła pełnoletność to wyruszyła w teren i zaprezentowała się na scenie Tucholskiego Ośrodka Kultury.

Mieszkańcy stolicy Borów Tucholskich najbardziej czekali na bohaterów tutejszego regionu – postać Senatora RP Andrzeja Kobiaka oraz Posła Parlamentu Europejskiego – Tadeusza Zwiefki. Obaj panowie byli obecni na widowni i ze śmiechem obserwowali swoje karykatury sceniczne. Na deskach sceny Tucholskiego Ośrodka Kultury pojawili się również właściciel `Zawiszy` – Radosław Osuch, aktor i podróżnik – Mieczysław Franaszek, poseł na sejm RP – Tomasz Latos, dyrektor Muzeum w Inowrocławiu – Janina Sikorska, prezydent Torunia – Michał Zaleski, śpiewaczka operowa – Małgorzata Ratajczak, organizator Festiwali Romów w Ciechocinku – Don Vasyl, ksiądz i poeta – Franciszek Kamecki, posłanka na sejm RP – Anna Sobecka, przedsiębiorca – Marek Gotowski, zastępca prezydenta Bydgoszczy – Grażyna Ciemniak, dyrektor Filharmonii Pomorskiej – Eleonora Harendarska oraz Pirat żeglujący Brdą i Borowianka z Gostycyna.

Scenariusz i tekst: Zdzisław Pruss

Autor masek: Waldemar Zyśk

Kierownictwo muzyczne: Bogdan Cieisielski

Wykonawcy: Wanda Dolman-Rzyska, Barbara Kalinowska, Krzysztof Filasiński, Wiktor Murański, Eugeniusz Rzyski i Zdzisław Pruss

Muzycy:
Maciej Afanasjew – skrzypce
Bogdan Ciesielski – fortepian
Stefan Gołata – bas
Waldemar Matecki – perkusja

Galeria: Szopka Bydgoska przyjechała do Tucholi

Projekt UE Facebook Youtube Instagram