Seniorzy zwiedzili Pomorze Zachodnie

Seniorzy zwiedzili Pomorze Zachodnie
Seniorzy z Klubu Seniora Jesień wrócili z 3-dniowej wycieczki podczas której zwiedzili najciekawsze zakątki Pomorza Zachodniego. W programie była wizyta w Kamieniu Pomorskim, Międzyzdrojach, Świnoujściu oraz krótki wypad za naszą zachodnią granicę.

`W dniach 23-25 czerwca członkowie Stowarzyszenia Klubu Seniora Jesień przy Tucholskim Ośrodku Kultury w Tucholi wyjechali na wycieczkę zwiedzając miasta nadmorskie Pomorza Zachodniego: Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świnoujście oraz miasteczka Niemiec. Zwiedzili zabytki z XIII i XIV wieku w Kamieniu Pomorskim, słynne molo z Promenadą Gwiazd i Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Wycieczka zawitała również do Świnoujścia ? miasta na 3 wyspach, do którego centrum na wyspę Uznam trzeba dopłynąć promem z wyspy Wolin i Karsibór. Centrum miasta to część nadmorska ze wspaniałymi willami, które oddziela park zdrojowy. Członkowie Klubu Seniora Jesień podziwiali również wspaniałą architekturę dzielnic nadmorskich Niemiec. W tych dniach Seniorzy zwiedzili bardzo dużo zarówno starej architektury jak i budowle obronne i morskie (forty, latarnię morską – najwyższą na polskim wybrzeżu – 68m).

Tak beztrosko i wspaniale spędziliśmy czas dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Tucholi za co szczególnie podziękowania składamy Panu Burmistrzowi.

Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Klub Seniora Jesień.`

Zdjęcia: Wincenty Zakrzewski

Galeria:Seniorzy zwiedzili Pomorze Zachodnie

Projekt UE Facebook Youtube Instagram