Salon Jesienny 2019 - fotorelacja

Salon Jesienny 2019 – fotorelacja

W piątek 29 listopada 2019 r. w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż Salonu Jesiennego 2019. Podczas tegorocznej wystawy można zobaczyć prace autorstwa 14 artystów z Tucholi i okolic: Piotra Idzikowskiego, Heleny Kaczanowskiej, Józefa Kuklińskiego, Anny Narloch, Jadwigi Nowackiej, Małgorzaty Obuchowskiej, Mariusza Reszczyńskiego, Miłosza Thiede, śp. Justyny Więckiewicz, Justyny Wojciechowskiej, Brygidy Wolańskiej, Hanny Wójcik, Izabeli Zienkiewicz i Agnieszki Joppek – kuratorki wystawy. Ekspozycję można oglądać do 10 grudnia br.

„Salon Jesienny to cykl wystaw zapoczątkowany w 1991 roku przez śp. Lillę Wałęzę – plastyczkę Tucholskiego Ośrodka Kultury oraz Mariana Thiede – tucholskiego artystę.
Po wielu latach Salon reaktywowała śp. Justyna Więckiewicz – rzeźbiarka i instruktorka plastyki w TOK-u. Ostatni wernisaż cyklu odbył się w 2014 roku i prezentował prace jedenastu artystów z Tucholi i okolic.
Salon Jesienny 2019 stanowi powrót do idei sprzed lat. Jest przeglądem twórczości lokalnych malarzy i rzeźbiarzy – zarówno profesjonalnych, jak i nieprofesjonalnych. Tegoroczna wystawa prezentuje dzieła czternastu twórców.
Synergia różnych dziedzin sztuki, w szczególności malarstwa i rzeźby, stała się cechą charakterystyczną cyklu. Salon Jesienny to styk niejednorodnych tematów i form, które nie pozostawiają odbiorcę obojętnym.”

Galeria: Salon Jesienny 2019 - fotorelacja

Projekt UE Facebook Youtube Instagram