Relacja z konferencji `Powojenne podziemie niepodległościowe na Pomorzu`

Relacja z konferencji `Powojenne podziemie niepodległościowe na Pomorzu`
W dniu 6 marca 2018 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja historyczna połączona z wystawą delegatury IPN w Bydgoszczy w ramach obchodów 100. Rocznicy Niepodległości pt. `Powojenne podziemie niepodległościowe na Pomorzu`.

Podczas wydarzenia wygłoszone zostały dwa wykłady – dr Alicji Paczoskiej-Hauke pt. `Powojenne podziemie niepodległościowe na Pomorzu` oraz mgr Adama Węsierskiego pt. `Zwyczajny resort`. patologie w PUBP w Tucholi.
Ponadto odbyły się także promocja książki autorstwa Adama Węsierskiego pt. `Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Tucholi 1945-1954` oraz wystawa pn. `Powojenne podziemie niepodległościowe na Pomorzu`, którą do 8 marca 2018 r. odwiedziło ok. 1000 osób, w tym 800 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Równolegle z konferencją trwał pokaz sprzętu wojskowego z różnych okresów historycznych, który został przygotowany przez trzy stowarzyszenia z Tucholi i okolic: Semper in Praesido, Historia i Pamięć oraz Związek strzelecki `Strzelec` Nr 3320.

Galeria:Relacja z konferencji `Powojenne podziemie niepodległościowe na Pomorzu`

Projekt UE Facebook Youtube Instagram