Relacja z eliminacji środowiskowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Relacja z eliminacji środowiskowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Dnia 7 marca br. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje środowiskowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - imprezy otwartej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych.

Do konkursu zorganizowanego przez TOK zgłosiło się dziewięciu uczestników z trzech tucholskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy prezentowali się w trzech turniejach: recytatorskim, poezji śpiewanej i teatr jednego aktora. Zwycięzców wyłoniła komisja w składzie: Bogna Blachowska – kierownik działu artystycznego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy; Hanna Szramka – polonistka, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi; Kazimierz Rink – instruktor teatralny, członek Związku Literatów Polskich oraz Piotr Talkowski – muzyk.
Pierwsze miejsce zdobył Konrad Mówiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, startujący w Turnieju Recytatorskim; miejsce drugie zajęła Natalia Łaszewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, startująca w Turnieju Recytatorskim; trzecie miejsce zajął Michał Jędryczka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Kacper Porębski z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, startujący w Turnieju Recytatorskim. Wyróżnieni zostali natomiast: Oliwia Susek z Technikum Leśnego, startująca w Turnieju Recytatorskim oraz Tomasz Ciborowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, startujący w Turnieju Recytatorskim.
Ponadto w Turnieju Poezji Śpiewanej wygrała Martyna Szmocka z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, a w Turnieju Teatr Jednego Aktora wygrał Konrad Mówiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, który zaprezentował monodram na podstawie własnego scenariusza (w reżyserii Grzegorza Szlangi z Chojnickiego Studia Rapsodycznego). Brawurowy spektakl w wykonaniu ucznia klasy maturalnej tucholskiego Nowodworka bez wątpienia podbił serca publiczności. Konrad Mówiński swój monodram pt. `Gry wojenne` oparł na motywach filmu `Forrest Gump` Winstona Grooma. Spektakl ten porusza problem wpływu wojny na ludzką psychikę, a także niemożliwości uzasadnienia konfliktów zbrojnych. Punktem wyjścia do uniwersalnych rozważań jest wojna w Wietnamie.
Szóstka tucholskich zwycięzców zaprezentuje się 24 i 25 marca 2018 r. podczas etapu rejonowego w Bydgoszczy. Wszystkim laureatom gratulujemy!

Galeria:Relacja z eliminacji środowiskowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Projekt UE Facebook Youtube Instagram