Region Chopina

Region Chopina

W niedzielę mieliśmy okazję poczuć muzykę na najwyższym poziomie. Muzyka fortepianowa światowych sal koncertowych rozbrzmiała w murach Tucholskiego Ośrodka Kultury.

Na samym początku Urszula Guźlecka z TVB zapowiedziała dwóch młodych pianistów z Tucholskiego Ośrodka Kultury, którzy zaprezentowali po jednym utworze Fryderyka Chopina. Najpierw zagrał Krzysztof Jeschke, a po nim Jan Jarosz.

Nastał moment w którym pojawili się bohaterowie wieczoru.
Jakaterina Drzewiecka zagrała `Polonez A dur op.40` i pięć mazurków Chopina. Z każdym kolejnym utworem publiczność doznawała nieopisanej przyjemności. Polonez As dur op 53. Chopina w interpretacji Drzewieckiego, był przyjęty z dużym entuzjazmem. Państwo Drzewieccy grając na cztery ręce pokazali też, że `muzyką poważną` można się bawić. Szczególnie przy Emilu Darzinie, kiedy to pani Jakaterina zademonstrowała swoistą sztuczkę ekwilibrystyczną. Oprócz Chopina, usłyszeliśmy utwory Dworzaka, Brahmsa, wspomnianego Darzina i I.J. Paderewskiego.

Koncert należał do tych, po których smak przyjemności pozostaje mgiełką w pamięci jeszcze przez długi czas…

Były trzy bisy, a każdy kolejny kończony był owacją na stojąco.

Koncert był organizowany w ramach projektu pn. `Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako kulturowej marki regionu w latach 2011-2013` współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram