Prace na papierze - wystawa obrazów Zenona Korytowskiego i otwarcie skweru

Prace na papierze – wystawa obrazów Zenona Korytowskiego i otwarcie skweru

W czwartek 7 listopada 2019 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość otwarcia skweru im. Zenona Korytowskiego wraz z wernisażem prac artysty pt. „Prace na papierze – wystawa w I rocznicę śmierci”. Podczas otwarcia wystawy został wyświetlony film o Artyście autorstwa Sławomira Świetlika. Fotorelacja.

Zenon Korytowski urodził się 3 stycznia 1935 roku w Sompolnie (powiat Konin). Maturę zdał w 1956 roku w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Studia malarskie ukończył w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Hanny Rudzkiej-Cybisowej, grafikę w metalu w pracowni prof. Władysława Wejmana, malarstwo architektoniczne w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1962 roku.
Po studiach rozpoczął pracę pedagogiczną w Liceum Pedagogicznym w Tucholi i Grudziądzu, a później w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Leśnym w Tucholi. Od początku włączył się w działalność Borowiackiego Towarzystwa Kultury w Tucholi i Związku Nauczycielstwa Polskiego. Był również członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Brał czynny udział w życiu artystycznym , organizował wystawy malarstwa, sztuki ludowej, ogólnopolskie, międzynarodowe i nauczycielskie plenery artystyczne.
Uprawiał malarstwo olejne, akwarele, rysunek i małe formy graficzne. Miał 45 wystaw indywidualnych i uczestniczył w 60. wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.
Artysta zmarł 6 października 2018 roku.

Galeria:Prace na papierze - wystawa obrazów Zenona Korytowskiego

Projekt UE Facebook Youtube Instagram