Poznaj piękno `Rustykalnej Chaty` - wernisaż wystawy prac Elżbiety Pieczki

Poznaj piękno `Rustykalnej Chaty` – wernisaż wystawy prac Elżbiety Pieczki
W piątek 13 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy rękodzieła Elżbiety Pieczki. Wystawa potrwa do 11 maja br. Wstęp wolny.

Elżbieta Pieczka – urodziła się w Chojnicach. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 2006 roku ukończyła studia podyplomowe z informatyki i techniki na Politechnice Koszalińskiej. Obecnie pracuje jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej Nr 2 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi.
Poza pracą zawodową prowadzi pracownię rękodzieła pn. `Rustykalna Chata Eli`, w której z pasją projektuje i tworzy różnorodne elementy dekoracji wnętrz, m.in. szydełkowane obrusy, bieżniki, firanki i łapacze snów. Prace Pani Elżbiety znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą (Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, USA, Chiny).
Tegoroczna wystawa w Tucholskim Ośrodku Kultury stanowi plon kilku lat pracy i jest trzecią wystawą indywidualną. Pierwsza miała miejsce w 2001 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury, druga zaś odbyła się w 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi.
Ponadto swoją twórczość prezentowała poza Tucholą podczas wystaw zbiorowych m.in. w Gdańsku, Wejherowie, Słupsku oraz Somoninie.
Jak sama mówi:
Każda z wystaw jest dla mnie nowym i ciekawym doświadczeniem, szansą poznania nowych ludzi, nawiązania kontaktów z innymi twórcami. Daje okazję do wymiany doświadczeń, wiedzy i umiejętności artystycznych. Jest też niewątpliwie dużą satysfakcją płynącą z możliwości prezentowania własnej twórczości, inspiracją do nowych pomysłów i dalszej pracy.
Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieli się z innymi organizując i prowadząc warsztaty plastyczne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
Najważniejsze wystawy:
luty/marzec 2001 r. – Wystawa rękodzieła – Tucholski Ośrodek Kultury (indywidualna);
lipiec/wrzesień 2001 r. – Sztuka Ludowa Kaszub – Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (zbiorowa)
wrzesień 2001 r. – Wystawa rękodzieła – Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku (zbiorowa)
luty/marzec 2003 r. – Wystawa pokonkursowa Sztuka ludowa, rękodzieło i plastyka amatorska Pomorza Środkowego – Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (zbiorowa)
2003 r. – Forum Twórczości Ludowej Kaszub w Somoninie

Prace autorstwa Elżbiety Pieczki do nabycia w Galerii BT przy ul. Szkolnej 2a w Tucholi (https://www.facebook.com/TucholaGaleriaBT/).

Galeria:Poznaj piękno `Rustykalnej Chaty` - wernisaż wystawy prac Elżbiety Pieczki

Projekt UE Facebook Youtube Instagram