Otwarcie wystawy prac z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Brdzie

Otwarcie wystawy prac z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Brdzie

W czwartek 4 października 2018 r. w sali wystaw TOK odbyło się otwarcie wystawy prac z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Brdzie. Ekspozycję można oglądać do 26.10.2018 r.
Międzynarodowy Plener Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie organizowany jest rokrocznie (od 2012 r.) przez tucholskie Stowarzyszenie „Via Natura” oraz Ośrodek „Zielony Wiatr”, a jego gospodarzami są Senator Rzeczpospolitej polskiej, Andrzej Kobiak oraz Prezes Stowarzyszenia „Via Natura”, Halina Janowska-Giłka. Wydarzenie to zostało objęte także patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego i współfinansowane jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ponadto funkcję komisarza tego pleneru pełni od lat znany malarz i pisarz – Jan Wołek.
W tegorocznym 7. plenerze udział wzięło dziesięciu polskich artystów: Jan Bonaventura Ostrowski, Hanna Karasińska, Hanna Siemionow, Katarzyna Szurkowska, Tadeusz Sobkowiak, Janusz Lewandowski, Jan Wołek, Daniel Pielucha, Julia Myga oraz Monika Krzakiewicz. Od 3 września w ośrodku „Zielony Wiatr”, zlokalizowanym w samym sercu Borów Tucholskich (Brda), artyści poszukiwali inspiracji.
Należy podkreślić walor edukacyjny wydarzenia. Co roku w ramach pleneru malarskiego, organizowane są warsztaty plastyczne dla młodzieży z Liceum Plastycznego w Bydgoszczy oraz szkół podstawowych z Powiatu Tucholskiego. Uczniowie pochwalili się swoimi pracami, które finalnie oceniło jury złożone z obecnych artystów.

Galeria:Otwarcie wystawy prac z Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Brdzie

Projekt UE Facebook Youtube Instagram