OKR - z protokołu Jury

OKR – z protokołu Jury
12-13 kwietnia 2013r.

58. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
eliminacje wojewódzkie /12-13 kwietnia 2013r. ? Tuchola/

Protokół Jury

Eliminacje wojewódzkie 58. Ogólnopolskiego Konkursu odbywały się 12 i 13 kwietnia 2013r. w Tucholi /Tucholski Ośrodek Kultury/ i skupiły 24 wykonawców w trzech turniejach: recytatorskim (12 osób), poezji śpiewanej (9) oraz teatrów jednego aktora (3).
Wśród uczestników były 3 osoby dorosłe.
Jury w składzie:
TERESA STĘPIEŃ ? NOWICKA (aktorka Teatru im. W. Horzycy w Toruniu)
JAN ZDZIARSKI (wice prezes ZG Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie) ? przewodniczący
PIOTR DĄBROWSKI ? (muzyk, pedagog, wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wielokrotny uczestnik OKR)

– po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich prezentacji konkursowych przyznało następujące wyróżnienia i nagrody:
A. w turnieju recytatorskim otrzymali :
I nagrodę – RADOSŁAW SALAMOŃCZYK (LO Włocławek)
I nagrodę – IGA GAWINECKA (LO Radziejów)
II nagrodę ? AGATA GRABOWICZ (ZSO Tuchola)
II nagrodę – (w kat. dorosłych) – ALISA ORLOVA (Bydgoszcz)
Wyróżnienia:
Zuzanna Wiśniewska (LO Toruń)
Milena Szczygieł (Brodnicki Dom Kultury)
Agata Soboczyńska (I LO Toruń)

Jury zakwalifikowało do finału (Ostrołęka 19-22 VI)
RADOSŁAWA SALAMOŃCZYKA, IGĘ GAWINECKĄ i AGATĘ GRABOWICZ

B. w turnieju poezji śpiewanej
I nagroda ? ANETA KRÓLAK (LO Radziejów)
II nagroda – JULIANNA GRABOWSKA (LO Żnin)
II nagroda – NATALIA MŁODZIK (LO Radziejów)
III nagroda – ANNA KAMIŃSKA ( M-GOK Więcbork)
Wyróżnienia:
Przemysław Cackowski (Grudziądz)
Daria Wiśniewska (LO Radziejów)

W finale (Włocławek 5-8 VI) wezmą udział:
ANETA KRÓLAK, JULIANNA GRABOWSKA, NATALIA MŁODZIK ? udział w kwalifikacji na podstawie nagrań.

C. w turnieju teatrów jednego aktora
I nagrodę – ALEKSANDRA JOANNA KARPIŃSKA (Włocławek)
II nagroda – MATEUSZ IWIŃSKI (Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu)
III nagroda – SYLWIA SKONIECZKA (Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu)

W finale (Słupsk 13-15 VI) wezmą udział:
ALEKSANDRA JOANNA KARPIŃSKA.
MATEUSZ IWIŃSKI – kwalifikacja na podstawie nagrania.

Facebook Youtube Instagram