`Muzyka i teatr` - harmonogram audycji muzycznych z Filharmonią Pomorską

`Muzyka i teatr` –  harmonogram audycji muzycznych z Filharmonią Pomorską
Tucholski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie `Tucholski Pegaz` są autorami projektu koncertów dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, który w 2017 roku został dofinansowany ze środków Gminy Tuchola.

Wykonawcami tych spotkań będą artyści muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
Koncerty, zwane audycjami muzycznymi, będą realizowane przy udziale czterech osób – trzech muzyków i osoby prowadzącej, która będzie omawiać temat oraz utwory prezentowane na żywo. Każdorazowo odbywać się będą dwa spotkania.

Zachęcamy do rezerwowania terminów na poszczególne programy.
Miejsce realizacji – sala widowiskowa TOK.
O szczegółach informuje impresariat TOK, tel. 52/3343388 wew. 27
Liczba miejsc ograniczona.

Proponujemy następujące tematy i godziny koncertów dla poszczególnych szkół i przedszkoli:

24 KWIETNIA
godz. 9.00-9.45; 10.00-10.45 – Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne
MUZYKA I TEATR
Specjalnym rodzajem scenicznych przedstawień teatralnych są przedstawienia muzyczne – opera, operetka i musical. W jaki sposób zbudowane są te dzieła?  Kto je tworzy ? Kto w nich występuje – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć nie tylko słowem ale i odpowiednia muzyką.

16 MAJA
godz. 9.00-9.45 ; 10.00-10.45 – Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne
MUZYKA I MEDIA
Środki masowego przekazu – telewizja, radio, internet – to obecnie bardzo ważne elementy kultury masowej. Media mogąc być popularyzatorem muzyki, ale także narzędziem muzycznych eksperymentów. A jakich? Przekonacie się podczas naszego spotkania.

6 CZERWCA
godz. 9.00-9.45; 10.00-10.45 – Szkoły Podstawowe
MUZYKA I WAKACJE
Ściuszki i Nareszcie wakacje! Zapraszamy na spotkanie pełne muzyki z różnych stron świata, zabrzmią utwory związane z wakacyjnymi podróżami i przeboje, które towarzyszą nam podczas letniego wypoczynku.

3 PAŹDZIERNIKA
godz. 9.00-9.45; 10.00-10.45 – Szkoły Podstawowe
MUZYCZNA APTECZKA
Nie bez powodu mówi się, że dźwięki to doskonałe lekarstwo – leczą duszę i ciało. Działają na wiele dolegliwości , można je zażywać bez przeciwwskazań i ograniczeń wiekowych.
Zapraszamy na jesienną muzykoterapię. Sprawdzimy, jakie utwory są niezbędne w podręcznej muzycznej apteczce.

7 LISTOPADA
godz. 9.00-9.45 ; 10.00-10.45 – Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne
MUZYKA Z SERCA PŁYNĄCA
Miłość do ojczyzny można wyrażać na wiele sposobów. W okresie jesiennej melancholii udamy się w muzyczną podróż w czasie, która rozpali w naszych sercach jeszcze większą miłość do ojczyzny. Podziwiając zasługi Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, wsłuchamy się w pieśni i piosenki patriotyczne oraz kompozycje dedykowane naszej ojczyźnie.

5 GRUDNIA
godz. 9.00-9.45; 10.00-10.45 – Szkoły Podstawowe, Przedszkola
STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE
Jaka Wigilia – taki cały następny rok. Boże Narodzenie jest w Polsce czasem niezwykłym . Wiąże się z nim wiele zwyczajów i obrzędów zaczerpniętych z podań ludowych. Podczas grudniowej audycji odkryjemy na nowo zapomniane tradycje świąteczne. Spotkanie wypełnią dźwięki polskich kolęd i pastorałek.

Galeria:`Muzyka i teatr` - harmonogram audycji muzycznych z Filharmonią Pomorską

Projekt UE Facebook Youtube Instagram