Mikołajkowy Kramik już za nami

Mikołajkowy Kramik już za nami
W piątek 6 grudnia odbył się Czarodziejski Kramik Świętego Mikołaja z zaczarowanym pociągiem pod hasłem pomoc dla Oliwiera. W Tucholskim Ośrodku Kultury było wesoło, głośno i tłoczno.

W tym roku Czarodziejski Kramik Świętego Mikołaja miał wyjątkowy charakter. Podczas imprezy zbierano pieniądze na pomoc małemu Oliwierkowi, który cierpi na chorobę nowotworową oka. Udało się zebrać 2791,05zł oraz 6,70 euro .

Atrakcji nie brakowało. Dzieci zanim zdjęły kurtki były witane przez Świętego Mikołaja, który rozdawał im słodkie upominki. Wędrując na piętro Tucholskiego Ośrodka Kultury można było poczęstować się tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, które specjalnie od piątkowego ranka pichciły panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Można było również nabyć ozdoby świąteczne przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.

– To dobrze, że tak dużo dzieci przyszło się ze mną spotkać – powtarzał uradowany frekwencją Święty Mikołaj.

Dzieci miały w piątek w czym wybierać. Mogły obejrzeć spektakle, wziąć udział w konkursach oraz uczestniczyć w zajęciach manualnych na świątecznych kramikach. Nie brakowało chętnych do malowania portretu Świętego Mikołaja. Dzieci chętnie gromadziły się przy kalendarzu adwentowym i odpowiadały na pytania dotyczące świąt. Dużo emocji wywołał konkurs strojenia choinek, w którym udział wzięli przedstawiciele przedszkoli oraz szkół podstawowych. W przerwach między głównymi atrakcjami młodzi tucholscy artyści śpiewali kolędy i pastorałki, a także swój świąteczny program zaprezentował zespół Młodzi Borowiacy. Najmłodsi rywalizowali również w wyścigu w workach Świętego Mikołaja oraz wyścigu z prezentami. Ci, którzy chcieli sprawić by ich święta były jeszcze piękniejsze chętnie brali udział w zajęciach manualnych podczas których uczyli się jak dekorować pierniczki, pakować prezenty oraz malować ozdoby i kartki świąteczne. Każde dziecko mogło również napisać list do Świętego Mikołaja. Kilka z nich zostało uroczyście odczytane. Mikołaj w tym roku zgodnie z zamówieniami będzie na pewno nosił zabawki oraz sprzęt elektroniczny.

http://www.youtube.com/watch?v=Nm9JkqKFvN0&feature=youtu.be

Galeria:Mikołajkowy Kramik już za nami

Projekt UE Facebook Youtube Instagram