Między nami dobrze jest

Między nami dobrze jest
Masłowska w tucholskich flupsach.

Teatr SKAWANTER, tym razem zabrał się za adaptację dramatu Doroty Masłowskiej pt. `Między nami dobrze jest`. Pod okiem Karoliny Ziółkowskiej, szerzej znanej jako Gomy, SKAWANTER dokonał wyboru scen, tak by spektakl mieścił się w ramach 45 min. W miejscach w których grali, często spotykali się z pozytywnymi opiniami odbiorców. Zdarzało się, że antypatia do twórczości Masłowskiej, zmniejszała się po obejrzeniu tucholskiej produkcji.

Historia nie należy do najłatwiejszych, dlatego widz chcący w pełni uczestniczyć w spektaklu, powinien być wyposażony w choćby w podstawowe informacje dotyczące drugiej wojny światowej, wiedzy na temat współczesnych środków wyrazu teatru, czy posiadać trochę bardziej rozbudowaną wyobraźnię. Te trzy składniki pozwolą wniknąć w groteskowy mikrokosmos, w którym okrucieństwo przybiera dowcipny wyraz twarzy, a istnienie zdaje się być tylko fasadą…, albo po prostu pomyłką.

@SKAWANTER grał już w:
*Goleniowie (prapremiera na festiwalu ŁAKNIENIA),
*Tucholi – oficjalna premiera w Tucholskim Ośrodku Kultury,
*Chojnice na zaproszenie Chojnickiego Studia Rapsodycznego
*Iławie.
Oczywiście nie sposób zapomnieć o ogólnopolskim festiwalu `BUT` w Brodnicy, w którym młodzi artyści zdobyli drugie miejsce. A odtwórczyni głównej roli – Małej Metalowej Dziewczynki – Olga Gostomska otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki wspomnianego festiwalu.

OBSADA
Mężczyzna – KAMIL TAJL
Mała Metalowa Dziewczynka – OLGA GOSTOMSKA
Babcia – DOMINIKA GLINIECKA
Matka – MICHALINA LAMPARSKA
Monika – JAGODA MÓWIŃSKA
Dziennikarka – ADRIANNA SZREIBER

Inspicjentka – Marta Karnowska
Reżyseria – Karolina Goma Ziółkowska

foto: Krzysztof Rydzkowski

Projekt UE Facebook Youtube Instagram