`Manualia` ruszyły pełną parą!

`Manualia` ruszyły pełną parą!
W środę 11 października 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie koła hand-made dla młodzieży pn. `Manualia`. Tym razem tematem zajęć były kartki okolicznościowe wykonywane techniką scrapbooking. Fotorelacja.

Kilka słów o scrapbooking`u:

`Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek.
Scrapbooking jest najpopularniejeszy w swojej kolebce, USA. W co trzecim gospodarstwie domowym w USA można znaleźć coś zrobionego tą metodą.
W latach 90. wielu scrapbookerów otwierało małe sklepiki, próbując zamienić swoje hobby w źródło utrzymania. Pierwszy na świecie sklep poświęcony scrapbookingowi został otwarty przez M. Christensen z Keeping Memories Alive w Spanish Fork w Utah w 1981 roku. Firma istnieje do dzisiaj i jest jedną z najbardziej znanych w branży na świecie. W tym samym czasie zaczęto tworzyć duże firmy, koncerny zajmujące się dostarczaniem materiałów do scrapbookingu. Jedną z pierwszych w Europie jest założony również w 1981 roku Opitec, istniejący w czternastu krajach europejskich.`

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Scrapbooking

Galeria:`Manualia` ruszyły pełną parą!

Projekt UE Facebook Youtube Instagram