"Mały Festiwal Ty i Ja 2021" za nami

„Mały Festiwal Ty i Ja 2021” za nami

W piątek 10 września 2021r. odbył się festiwal filmowy pn. „Mały Festiwal Ty i Ja 2021″ w ramach 18 Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja ty i ja”.

W ramach festiwalu wyświetlono”

„ŻYŁAM Z TOBĄ” –  reż. Elena Mertinez Santos, Hiszpania 2019, 15 min., fabularny

Chloe zaczyna pracę jako pielęgniarka na oddziale hematologii onkologicznej. Jest przytłoczona nową sytuacją aż do momentu, gdy poznaje Laurę. Tę pacjentkę zapamięta na długo.

 

„CO ZDARZY SIĘ JUTRO” – reż. Anastasia Shtandke, Rosja 2020, 13 min., dokumentalny

Leisan przygotowuje się do Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Miłości rodziny i wsparcie bliskich przyjaciół pomagają jej opierać się stereotypom i odrzuceniu społeczeństwa. Matka Leisan chce za wszelką cenę pomóc córce w rozwijaniu talentu. Cze Leisan zdobędzie złoto w Mistrzostwach Europy w Finlandii?

 

„ZOBACZYĆ NIEPODLEGŁOŚC” – reż. Piotr Jasiński, Polska 2020, 10 min., dokumentalny

Niewidomy chłopak Wojtek maszeruje w narodowo-patriotycznym pochodzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Po drodze spotyka różnych uczestników marszu. Bohater chce na własnej skórze poczuć, czym w dzisiejszych czasach jest patriotyzm? Czym dla Polaków jest niepodległość. Wojtek dochodzi do wniosków, których wielu z nas – choć widzi – często nie dostrzega.

 

„UŚCISKÓW TWOICH MI POTRZEBA” – reż. Andrzej Kuciła, Polska 2020, 18 min., dokumentalny

Gdzieś w dalekiej białoruskiej wsi, w niewielkim domu, 92-letnia Walentyna u kresu życia wertuje stare zeszyty córki. Wraz z nią wyruszamy w podróż przez nieznany świat człowieka, o którym „wszyscy zapomnieli”.

 

——-

 

’MOJE PIĘKNE MIASTO” – reż. Elham Aghlari, Iran 2019, 29 min., dokumentalny

Hamed Paak to upośledzony w stopniu lekkim trzydziestosiedmioletni ojciec i mąż. Potrzebuje pracy, by utrzymać rodzinę, ale w związku ze swoim stanem zdrowia nie jest odpowiednio wynagradzany. Z drugiej strony organizacja wspierająca osoby z niepełnosprawnością nie kwalifikuje go do pomocy z powodu lekkiej formy upośledzenia.

 

„NIEWINNOŚĆ” – reż. Ben Reid, Wielka Brytania 2019, 19 min., fabularny

Pracownik domu opieki ginie, spadając z wysokości. Wydaje się, że to okropny wypadek. Kiedy detektyw przesłuchuje młodego mężczyznę z zespołem Downa, który jest świadkiem wydarzenia, odkrywa, że zbrodnia jest bardziej szokująca, niż ktokolwiek sobie wyobraża.

 

„NA GÓRZE TYRRYRY” – reż. Renata Kijowska, Polska 2019, 60 min., dokumentalny

Bez litości! – chłopaki jej nie cierpią. Na Górze, jak sami mówią, to „półnormalny” zespół, bo połowę składu społeczeństwo uważa za niepełnosprawną. Adam, Robert i Kris mają gdzieś swoje dolegliwości, bardziej zajmują ich zwykłe problemy: alkoholizm, kłopoty rodzinne czy bezrobocie. To żadne przeszkody, by zagrać na największym festiwalu rockowym w tej części Europy. Czy im się uda? Czy występ coś w ich życiu zmieni?

 

Galeria: Mały Festiwal Ty i Ja 2021

Projekt UE Facebook Youtube Instagram