Majówka na góralską nutę połączona z Dniem Ziemi - relacja

Majówka na góralską nutę połączona z Dniem Ziemi – relacja

W sobotę 19 maja 2018 r. w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi odbył się festyn pn. „Majówka na góralską nutę z Kapelą 'Zbójnicy’ ze Szczyrku połączona z Dniem Ziemi”. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Tucholi oraz Tucholski Ośrodek Kultury.
W programie wydarzenia znalazły się takie atrakcje, jak:
Występy Kapeli 'Zbójnicy’ ze Szczyrku; występy artystyczne z udziałem tucholskich zespołów i wokalistów; góralskie zabawy, konkurencje dla dzieci i dorosłych, tj. konkurs gry na trąbicie, cięcie drewna, wbijanie gwoździ na czas, zawody na nartach, przeciąganie liny itp.; zbójnickie dowcipy i kawały; góralski skecz; zabawy dla dzieci z tęczową chustą animacyjną; malowanie twarzy; malowanie widoków górskich na folii; zajęcia plastyczne 'Sztukarni’ z TOK; pokaz sprzętu policyjnego, znakowanie rowerów; zabawy z balonami; strzelnica ASG; kiermasz i gastronomia; przejażdżki na gokartach; akcja – zamień butelkę plastikową typu PET na drzewko oraz bezpłatne wesołe miasteczko.
Ponadto w ramach imprezy odbył się konkurs plastyczny z dużymi nagrodami pt. „Murale – Bory Tucholskie 2018”. Konkurs dedykowany został szkołom podstawowym i gimnazjom z Gminy Tuchola, a zadaniem uczestników było namalowanie na murze w Parku Zamkowym obrazów inspirowanych przyrodą Borów Tucholskich. W konkursie udział wzięło 7 grup w trzech kategoriach. Laureatów wyłoniło Jury w składzie: Małgorzata Oller – Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi, Tomasz Stybaniewicz – Wiceburmistrz Tucholi oraz Agnieszka Joppek – instruktor artystyczno-kulturalny w Tucholskim Ośrodku Kultury. Dla zwycięzców I miejsc w odpowiedniej kategorii wiekowej przewidziane zostały nagrody w postaci bonów po 1000 zł na edukację ekologiczną oraz upominki, które wręczył Burmistrz Tucholi, Tadeusz Kowalski.
Wyniki konkursu:
– kategoria klas I-III SP – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Tucholi w składzie: Alicja Szramka, Lena Grabowska, Małgorzata Strączek;
– kategoria klas IV-VII SP – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Tucholi w składzie: Anna Szypryt, Agnieszka Wąsiewska, Urszula Moraczewska;
– kategoria Gimnazjum – Szkoła Podstawowa Nr 2 – Gimnazjum w składzie: Maja Chudzyńska, Katarzyna Łapka, Wiktoria Sawicka.

Galeria: Majówka na góralską nutę połączona z Dniem Ziemi

Projekt UE Facebook Youtube Instagram