Koncert Tucholskiego Chóru Gospel AVE. ZDJĘCIA

Koncert Tucholskiego Chóru Gospel AVE. ZDJĘCIA

We wtorek 14 stycznia 2020 r. w restauracji „Pod Halabardami” odbył się noworoczny koncert Tucholskiego Chóru Gospel AVE.

„TChG Ave powstał w 2011 r. w Tucholi.Pomysłodawcą i kierownikiem chóru jest Donata Świerczyńska, muzykiem i dyrygentem Radosław Meger.
Pierwsze spotkania i próby zaczęły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi.Do chóru przybywało coraz więcej osób kochających ten rodzaj muzyki. Repertuar rósł.
Rodziły się nowe pomysły,koncepcje i projekty.Pierwszym strojem scenicznym i do dziś wkładanym są chabrowo-czarne togi. Chór doskonali co roku umiejętności na Miedzynarodowych Warsztatach muzyki Gospel w Gniewie. Uczą się od  najlepszych czarnoskórych muzyków  gospelowych jak: Salomon Facey, Wayine Ellington, Ruth Waldron.
W 2017 r. powstała pierwsza płyta chóru. Od roku 2015 chór jest Stowarzyszeniem.
Z radością reprezentują Tucholę na różnych koncertach, warsztatach, festynach, uroczystościach religijnych oraz jubileuszach – często charytatywnie .Znają i podziwiają ich ludzie z naszego regionu i nie tylko… Cenią ich ludzie za piękne gospelowe brzmienie. Śpiewają ku pokrzepieniu serc, na chwałę Panu! Muzyka jest bardzo radosna,a jednocześnie przepełniona bożą miłością. Jej korzenie sięgają XIX w., kiedy w Stanach Zjednoczonych wykonawcami tego gatunku byli czarnoskórzy obywatele.
Najbardziej charakterystyczną cechą muzyki gospel jest niezwykła i porywająca radość z niej płynąca.
Takiego ładunku pozytywnej energii nie posiada chyba żaden inny rodzaj muzyki związanej z religią.
Jest to muzyka pełna życia, dynamiki i niekłamanego szczęścia oraz witalności.”

Galeria: Koncert Tucholskiego Chóru Gospel AVE

Projekt UE Facebook Youtube Instagram