Kamil Bednarek wystąpi w TOK - sprzedaż biletów zakończona

Kamil Bednarek wystąpi w TOK – sprzedaż biletów zakończona
W sobotę 25 kwietnia w Tucholskim Ośrodku Kultury gościć będziemy Kamila Bednarka. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

KAMIL BEDNAREK swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin. Zespół powstał w Brzegu, w maju 2008 roku. Od samego początku kapela dużo koncertuje, bierze udział w wielu festiwalach, na których sięga po liczne nagrody. Warto wymienić pierwsze miejsce na `Rock Reggae Festiwal` w Brzeszczach (sierpień 2008), wyróżnienie na `Muzycznej Jesieni` w Grodkowie (listopad 2008), Grand Prix na `Famie` w Świnoujściu czy zwycięstwo na `II Dniach Młodzieży` w Dobrym Mieście (sierpień 2009). W czerwcu 2010 roku grupa została wyróżniona na festiwalu `ZMRock` w Nidzicy, a w tym samym roku zdobyła nagrodę specjalną podczas imprezy `Reggae na Piaskach` w Ostrowie Wielkopolskim.
Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięcza swojemu frontmanowi – KAMILOWI BEDNARKOWI, który zdobył II miejsce w III edycji programu `Mam talent!` w TVN. To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu, zatytułowany `Szanuj`, który został wydany w listopadzie 2010 roku przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy.

W styczniu 2011 grupa wyruszyła w bardzo długą trasę koncertową po całym kraju, która objęła największe polskie miasta, m.in. Warszawę (dwa sprzedane koncerty w Palladium), Wrocław (dwa koncerty w Kultowej), Łódź, Kraków, Katowice, Szczecin czy Rzeszów. Natomiast w kwietniu młodzi muzycy spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley`a `Tuff Gong`, w Kingston na Jamajce. Zrealizowali tam pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. W nagraniach wzięli udział, m.in. Capleton, Steve Newland z Rootz Underground czy saksofonista Dean Fraser. W czerwcu 2011 ukazała się epka, o wymownym tytule `Jamaican Trip`, na której dodatkowo pojawił się 50-minutowy film dvd z pobytu za Wielką Wodą. W listopadzie 2011 basista Kuba Wojciechowski opuszcza szeregi zespołu.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami pracuje nad nową płytą formacji BEDNAREK. W maju 2012 roku Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie `Bitwa na głosy`, na antenie TVP2, pozostawiając w pokonanym polu wielu zasłużonych polskich wykonawców. Przez cały czas zespół dużo koncertuje po całej Polsce, pojawiając się m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Ostródzie (2011-13), dwukrotnie w Jarocinie (2011, 2013), jednokrotnie na Brzeszcze Rock Reggae Festiwal oraz na Przystanku Woodstock, gdzie w 2013 roku, na Dużej Scenie otwierał  cały Festiwal. Pod koniec sierpnia 2012 roku formacja wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie, jako gość specjalny, wykonując łącznie 5 autorskich kompozycji. W latach 2012-13 zespół wziął udział w koncertach Top Trendy w Sopocie, z racji dużej sprzedaży swoich płyt. Równolegle powstawały nowe kompozycje, co zaowocowało wydaniem w listopadzie 2012, przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys płyty, zatytułowanej `Jestem`. Było to pierwsza w dyskografii młodego artysty pozycja, wydana pod szyldem BEDNAREK. Nowy album został wyjątkowo ciepło przyjęty, zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Utwory takie jak `Jestem sobą…`, `Think About Tomorrow`, nastrojowa `Cisza` czy własna wersja starego przeboju Marka Grechuty `Dni, których nie znamy` stanowią na dzisiaj muzyczną wizytówkę wykonawcy.

Zespół przez cały czas regularnie koncertuje, m.in. na festiwalu w Jarocinie, Odjazdach, na dużej scenie Przystanku Woodstock 2013-14 czy kilkakrotnie zahaczając o Top Trendy i Festiwal w Opolu. W 2013 roku formacja po raz pierwszy występowała na Wyspach Brytyjskich, dając owacyjnie przyjęte koncerty, m.in. w Dublinie, Londynie, Machesterze czy Leeds. Pod koniec roku 2013 zespół BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej i pojawił się na Ogólnoświatowej Gali w Amsterdamie. W drugiej połowie października muzycy po raz pierwszy udali się na tournee po Stanach Zjednoczonych, dając wyjątkowo udane i owacyjnie przyjęte przez publiczność koncerty w Nowym Jorku (1300 osób), Chicago (1600 osób) oraz w Miami na Florydzie. Aktualnie artysta pracuje nad materiałem na swoją kolejną płytę. Z kolei w maju 2014 miała miejsce premiera pierwszego, koncertowego DVD z Przystanku Woodstock 2013, firmowanego przez `Złoty Melon`. W sierpniu 2014 roku kapela została laureatem Złotego Bączka, w efekcie czego zagrała kolejny koncert na Przystanku i dvd z tego koncertu powinno ukazać się na przełomie roku…

Występy na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane secem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością…

SKŁAD:
Kamil Bednarek – wokal, saksofon
Piotr `Piter` Bielawski – gitara
Piotr `Zwierz` Stanclik – bas
Radek Szyszkowski – instrumenty klawiszowe
Maciek Pilarz – perkusja

Galeria:Kamil Bednarek wystąpi w TOK - sprzedaż biletów zakończona

Projekt UE Facebook Youtube Instagram