Finisaż wystawy malarstwa i rzeźby Mariana Thiede

Finisaż wystawy malarstwa i rzeźby Mariana Thiede
W piątek w ramach Dnia Sztuki w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się finisaż wystawy malarstwa i rzeźby Mariana Thiede. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Marian Thiede jest absolwentem Państwowego Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Studia odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Należy do Bydgoskiego Stowarzyszenia Artystycznego. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu dla Instruktorów Plastyki – Rzeszów `85, konkursów na obraz `Piękno Ziemi Tucholskiej` `87 i `88, konkursu `Fantastyki` – `Figury niemożliwe` `87. W 1998 roku zajął III miejsce w konkursie na portret papieża Jana Pawła II.

Marian Thiede jest autorem figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem znajdującej się na rynku w Tucholi – w miejscu przedwojennego kościoła. W 2012 roku wykonał rzeźbę przedstawiającą Kazimierza Jagiellończyka – Króla Polski znajdującą się w Parku 1000-lecia w Chojnicach. W 2013 dla miejscowości Silno wykonał figurę św. Anny. Jest uczestnikiem wielu plenerów malarskich i rzeźbiarskich.

Galeria:Finisaż wystawy malarstwa i rzeźby Mariana Thiede

Projekt UE Facebook Youtube Instagram