Film `Bydgoszcz THE WALL Show, Polska droga do wolności`
Historia lat 1939 -1989. Opowieść rozpoczyna 1.09.1939 roku. Bardzo wyraźny jest również 17.09.1939 czyli data agresji Armii Radzieckiej na Polskę. Pokreślone zostało to, co nie jest takie tak oczywiste dla zachodu, że Polska była ofiarą napaści z dwóch stron. Na filmie można będzie zaobserwować element muru zalewanego czarną i czerwoną farbą ze wschodu i z zachodu. Dalej, jest to historia Poliszpinka, chłopca, który stracił podczas wojny ojca. Przy czym Pink z filmu Alana Parkera stracił ojca, który walczył podczas II wojny światowej w wojskach brytyjskich tak w naszej wersji Poliszpink stracił ojca, który walczył w polskim lotnictwie w trakcie bitwy o Anglię. I to jest jego początek.
Potem jest pokazana komunistyczna indoktrynacja, bardzo silna w początkowych latach komunizmu, a potem wyzwalanie się ze szpon komunizmu. Te cegiełki z muru czasem wypadają. Jest Poznań 1956 i grudzień 1970. Protesty z 1988 roku. Solidarność. I wreszcie kończy się to rokiem 1989, wystąpieniem prezydenta Wałęsy w Kongresie Stanów Zjednoczonych.
Film jest takim wielkim teledyskiem, który opowiada całą historię Polskiej Drogi do Wolności, a w tle słychać The Wall grupy Pink Floyd w wykonaniu zespołu The Echoes Project z Bydgoszczy. Zespołowi towarzyszy Orkiestra Symfoników Bydgoskich oraz chór dziecięcy Mezza Voce.
W niedzielę 19 marca odbyła się premiera filmu `Bydgoszcz THE WALL Show`. Polska droga do wolności` Jarosława Kuropatwińskiego – muzyka, radcy prawnego, Konsula Honorowego RFN w Bydgoszczy. Obraz powstawał 3 lata, jest zapisem widowiska muzycznego z 2014 r., wystawionego w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Premiera filmu towarzyszy obchodom 36 rocznicy Bydgoskiego Marca `81.
Pod koniec marca 2017 zespół miał przyjemność zaprezentować materiał w Sali Ziemi w Poznaniu.