Festyn Kasztelański

Festyn Kasztelański
Relacja z festynu

Sobotnie popołudnie w Raciążu przy celtyckiej muzyce pozwoliło każdemu z odwiedzających Stadion Wiejski przenieść się o kilka wieków wstecz. Wielkopolscy wojownicy opowiedzieli o dawnych zwyczajach panujących w średniowiecznych grodach. Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w wielu interesujących konkurencjach sprawdzających umiejętności władania mieczem, organizacji grupą, czy zdolności tanecznych. Chętnych do stawania we szranki nie brakowało, zarówno dzieci jak i dorosłych. Spośród dojrzałych zawodników został wyłoniony Kasztelan ? Grzegorz ze Śląska, który brawurowo zwyciężał w kolejnych zawodach. Na koniec wojownicy zademonstrowali szyki bojowe (ściana z zakładką, okrąg, wolny szyk) i pokazy walk(pojedynki, walka w kręgach, czy w parach).
Oprócz żywej nauki historii Festyn Kasztelański oferował wiele ciekawych atrakcji, jak przejazd nietypowymi rowerami, zamek dmuchany, kiermasz sztuki ludowej, pyszne potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Raciążu. Oprócz tego można było dosiąść rumaka, przejechać się zabytkowym pojazdem do grodu Kasztelania i wiele innych. Na zakończenie festynu wystąpił zespół `Ich Troje`, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy do późnych godzin wieczornych.

Festyn Kasztelański organizowany był przez stowarzyszenie `Via Natura`, oraz TOK – filia WDK w Raciążu. Dofinansowano ze środków Gminy Tuchola i Powiatu Tucholskiego.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram