Dzień Sztuki w TOK - relacja i zdjęcia

Dzień Sztuki w TOK – relacja i zdjęcia
W miniony piątek w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się Dzień Sztuki. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w warsztatach teatralnych oraz spektaklu w ramach projektu Teatr Na Końcu Świata realizowanego w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Teatralnego Teatr Polska.

Warsztaty teatralne przyciągnęły do Tucholskiego Ośrodka Kultury kilkunastoosobową grupę osób w różnym wieku. Zajęcia poruszały temat starości i przemijania poprzez poznanie historii rodzinnych różnych pokoleń. Pozwoliło to zbudować płaszczyznę do oceny własnych relacji z bliskimi oraz podstawę do odbioru spektaklu przez widza dzięki przybliżeniu form teatralnych.

Spektakl `Drugi Pokój – impresja wg Zbigniewa Herberta` przedstawili artyści Unii Teatr Niemożliwy w ramach programu `Herbert` ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Łączył on dwa rodzaje sztuki – język teatralny z językiem wizualnym. Widzowie zobaczyli dwie przestrzenie, w których główną rolę odgrywały czarno-białe obrazy ukazujące zwykłą nużącą codzienność w poetycko-nastrojowej interpretacji oraz dwa czasy, które mimo swej równoległości płyną w innym rytmie. Spektakl poruszał temat relacji między tym co już było, a tym co dopiero nadchodzi – między przeszłością a przyszłością, między śmiercią a życiem. Sztuka poruszała problem braku relacji i empatii międzypokoleniowej oraz braku zrozumienia dla odmienności.

Po spektaklu odbyła się krótka dyskusja na jego temat oraz dokończenie warsztatów.

Galeria:Dzień Sztuki w TOK - relacja i zdjęcia

Projekt UE Facebook Youtube Instagram