Drugi pokój - impresja wg Zbigniewa Herberta

25 października o godzinie 18.00 zapraszamy na spektakl pt. `Drugi Pokój - impresja wg Zbigniewa Herberta`. Wstęp bezpłatny.

Spektakl przedstawią artyści Unii Teatr Niemożliwy w ramach programu `Herbert` ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Teatr Na Końcu Świata realizowanego w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Teatralnego Teatr Polska.

Drugi pokój- impresja według Zbigniewa Herberta

Unia Teatr Niemożliwy/Warszawa, POLSKA
Partner: Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego/Kwidzyn, POLSKA
inscenizacja i reżyseria: Dorota Anna Dąbek
Kompozytor i wykonawca muzyki: Grzegorz Małkowski
Foto/ video: Tomasz Taracha
Występują: Pani Anna, Marek Tynda, Dorota Anna Dąbek, Piotr Stec

Spektakl łączy dwa rodzaje sztuki – język teatralny z językiem wizualnym. Dwie przestrzenie, w których główną rolę odgrywają czarno-białe obrazy ukazujące zwykłą nużącą codzienność w poetycko-nastrojowej interpretacji. Dwa czasy, które mimo swej równoległości płyną w innym rytmie. W spektaklu nie ma miejsca na budowanie psychologiczne postaci – tę warstwę dramatu pozostawiono widzowi, który jako bezimienny sąsiad uczestniczy w zdarzeniach stających się specyficznym dokumentem.

Spektakl porusza temat relacji między tym między tym co już było a tym co dopiero nadchodzi, między przeszłoscią i przyszłością, między śmiercią a życiem.
Kreśli problem braku relacji i empatii międzypokoleniowej. Braku zrozumienia dla odmienności.
Nie wydaje sądów, nie dookreśla ? zadaje jedynie pytania?

Spektakl dla młodzieży i dorosłych.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram