Człowiek i jego przestrzeń w malarstwie Doroty Karandyszowskiej oraz Jarosława Mielcarka

Człowiek i jego przestrzeń w malarstwie Doroty Karandyszowskiej oraz Jarosława Mielcarka
Serdecznie zapraszamy na wernisaż Doroty Karandyszowskiej oraz Jarosława Mielcarka, który odbędzie się 24 marca 2017 roku w salach wystawowych TOK. W czasie wernisażu mini recital bluesowy zagra pan Jarosław Mielcarek, a słowo wstępne wygłosi pan Zenon Korytowski.

A oto notki biograficzne naszych artystów…

Dorota Karandyszowska

ur. 1963, jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) oraz Wyższej Szkoły Użytkowej w Szczecinie. Zawodowo zajmuje się edukacją artystyczną dzieci w Szkole Podstawowej nr 14 w Szczecinie. Jest członkiem ZPAP oraz Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej. Maluje farbami olejnymi, akrylowymi i pastelami. Prace wielokrotni prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Autorka ma na swoim koncie nagrody m.in.: nagrodę specjalną `Bird 2005` w Pekinie, nagrodę burmistrza Choszczna.

`Tematem wiodącym w moim malarstwie jest natura. Pejzaż, który proponuję to suma zapamiętanych obrazów w różnej przestrzeni czasowej. Ukazuję różnorodność natury, zróżnicowanie i nieregularność wszystkiego co żyje. To zachwyt i fascynacja siłami przyrody, ślad emocjonalnego związku z najbliższym otoczeniem. Wydobywam obraz z pamięci, by tworzyć drugi, własny świat. Często poszukuję tego, co jest na pograniczu świata realnego i fantazji. Pojawiająca się przypadkowość podczas pracy, często potęguje nastrój i treść.
Moimi ulubionymi kolorami są: żółć, turkus, czerwień i fiolet. To kolor jest nośnikiem wszystkich emocjonalnych jak i symbolicznych znaczeń.
Obrazy wibrują kolorami, gdzie drga, rozbłyska i zanika światło. To również zapis nastrojów i atmosfery spotkań z naturą… Przekazuję swoje doznania, wrażenia i przeżycia. Pejzaż, który pokazuję nie jest konkretnym krajobrazem, lecz miejscem dla mnie magicznym, z którego obserwuję świat`.

Jarosław Mielcarek

Urodził się 28.08.1963 roku w Gorzowie Wlkp.. Jest członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp., Barlineckiego Stowarzyszenia Kultury ?Art?Maxi? i Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej w Szczecinie.
Obecnie mieszka w Szczecinie. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.
Tworzy muzykę alternatywną, ilustracyjno – refleksyjną sięgającą do źródeł różnych kultur wykorzystując dźwięki: natury, mechaniczne, ulicy, fizjologiczne.
Maluje obrazy o różnorodnej tematyce stosując proste formy wolne od skojarzeń, działając jedynie na emocje odbiorcy. Często również podejmuje temat postaci ludzkiej odrealnionej sięgając w strefę duchową.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram