Chór Gratia z Ukrainy wystąpi na rynku

W sobotę 9 sierpnia zapraszamy na koncert ukraińskiego Chóru Gratia z Sambora, który wystąpi wraz z duetem tanecznym. Początek koncertu o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

Chór kameralny `Gratia` powstał w Samborze w marcu 2007 roku z inicjatywy Oresty Kinasz, która jest dyrygentem tego zespołu. Członkami chóru są studenci, muzycy oraz utalentowani amatorzy chóralnego śpiewu. W repertuarze chóru jest Liturgia M. Dileckoho (XVII w.), kolędy, szczedrówki, ukraińskie pieśni ludowe oraz utwory różnych narodów świata, negro spirituals, utwory latynoamerykańskie oraz współczesna popularna muzyka. Od czasu założenia chór bierze czynny udział w konkursach i festiwalach chóralnych, gdzie zdobywa dyplomy, wyróżnienia oraz podziękowania.

– w 2008 r. – udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Cekcyn 2008
– w 2009 r. – nagranie płyty z kolędami i zdobycie najwyższej nagrody `Zespół ludowy`
– w 2009 r. – II miejsce w regionalnym konkursie chórów oraz udział w Międzynarodowym konkursie chórów w Rybniku (Polska)
– w 2010 r. – I miejsce w Regionalnym konkursie duchownej muzyki i udział w IX Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Cekcyn 2010 r.
– w 2011 r. – I miejsce w nominacji `Najlepsze wykonanie starodawnych kolęd`(Drohobycz) oraz udział w I Międzynarodowym Festiwalu `Święć się Imię Twoje` (Drohobycz).

Chór kameralny `Gratia` udoskonala swój repertuar nowymi utworami.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram