Chór Camerata

Chór Camerata

`Camerata` – 4-głosowy chór mieszany działający przy Tucholskim Ośrodku Kultury od kwietnia 2007 roku pod kierunkiem Marzenny Tyrańskiej.

Do chóru należą mieszkańcy Powiatu Tucholskiego – Tucholi, Bysławia, Płazowa, Lubiewa, Raciąża, Stobna, Cekcyna, Piastoszyna i Obrowa. A także, od niedawna, członkowie byłego zespołu muzyki dawnej ( w sumie 40 osób). Chórzyści na co dzień wykonują różnorodne zawody i pełnią odmienne funkcje społeczne. Łączy ich wspólna pasja śpiewania i przeżywania muzyki. Uczestniczenie w próbach i koncertach zaspokaja muzyczną ciekawość, jest szansą na poszerzenie wiedzy i doświadczeń muzycznych oraz okazją do kulturalnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Camerata aktywnie uczestniczy w wielu przedsięwzięciach kulturalnych miasta i środowiska. Jest pomysłodawcą i inicjatorem różnorodnych imprez oraz koncertów o charakterze świeckim i religijnym.

W repertuarze chóru znajdują się 4-głosowe pieśni rozrywkowe, ludowe i biesiadne oraz patriotyczne i sakralne.

Podczas 8 letniej działalności chór reprezentował Tucholę w Toruniu, Inowrocławiu, Chełmnie, Czersku, Chojnicach, Drzycimiu, Śliwicach, Lubiewie, Raciążu, Kęsowie, Bysławiu, Człuchowie i Przechlewie.

Do osiągnięć chóru należy:
– reprezentowanie Tucholi i Powiatu Tucholskiego w XXXI Przeglądzie Artystycznym Chórów Województwa Kujawsko-Pomorskiego `Wiosna w Solankach – Inowrocław 2010
– I miejsce w XII Festiwalu Pieśni Chóralnej `Leć o pieśni, leć sokołem` Czersk 2010
– III miejsce – Brązowe Pasmo w II Turnieju `O Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni` – Chełmno 2010
– udział w I Ogólnopolskim Festiwalu `Ave Maria` – Chojnice 2012
– III miejsce w XIV Festiwalu Pieśni Chóralnej – Czersk 2012

Galeria:Chór Camerata

Projekt UE Facebook Youtube Instagram