Camerata i jej muzyczny tort

Camerata i jej muzyczny tort

W piątkowy wieczór (7 października 2022r.) w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się wyjątkowy koncert. Swoje 15-lecie świętował Chór Camerata. Z tej okazji wysłuchaliśmy pięknego koncertu jubileuszowego. Muzyczne kawałki tortu dedykowane były najważniejszym ludziom w historii chóru. W sali nie zabrakło osób które tworzyły chór oraz zespoły muzyki dawnej. Wyjątkowym momentem był wspólny występ wszystkich osób, które śpiewały pod dyrygenturą Marzenny Tyrańskiej. Jak przystało na urodziny nie brakowało życzeń od gości by kolejne lata obfitowały w muzyczne sukcesy.

Chór rozpoczął swoją działalność w 2007 roku w TOK pod kierownictwem Marzenny Tyrańskiej. „Camerata” to czterogłosowy chór mieszany, który w swoim repertuarze posiada utwory patriotyczne, sakralne, rozrywkowe, ludowe oraz biesiadne. W skład chóru wchodzi około 30 mieszkańców Tucholi i okolic zróżnicowanych wiekowo oraz zawodowo.

Dla chórzystów próby i koncerty są okazją do kulturalnego i aktywnego spędzania wolnego czasu, a także możliwością zaspokojenia muzycznej ciekawości, poszerzenia wiedzy oraz zdobycia doświadczenia w dziedzinie muzyki. Chór bierze udział w imprezach organizowanych w regionie Borów Tucholskich. Ponadto sam również inicjuje różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Galeria:15 lat Cameraty

Projekt UE Facebook Youtube Instagram