Budowa kina rozpoczęta

Budowa kina rozpoczęta

W piątek 22 października 2021r. odbyło się symboliczne rozpoczęcie budowy kina przy Tucholskim Ośrodku Kultury. W uroczystości udział wziął minister Łukasz Schreiber, który z burmistrzem Tadeuszem Kowalskim, dyrektorem Tucholskiego Ośrodka Kultury – Piotrem Mówińskim oraz wykonawcą prac – Eliaszem Adamczewskim zakopali akt erekcyjny. Wcześniej treść aktu przeczytał Dyrektor TOK. Budowane kino ma stanowić materialną pamiątkę obchodów 100-lecia powrotu Tucholi do ojczyzny. Istniejące wcześniej tucholskie kino spłonęło 20 lat temu.

To bardzo radosna chwila. Chwila, na którą bardzo wielu w Tucholi czekało. Ja jako osoba która kocha Tucholę i kino cieszę się, że jako rząd mogliśmy pomóc przy tej inwestycji. Gdyby nie wsparcie i przychylność pana premiera pewnie byłoby to trudne ale udało się uzyskać dodatkowe środki. Trzymam kciuki i dalej wspieram tę inwestycję – powiedział minister Łukasz Schreiber.

O tym jak rozpoczęła się historia budowy kina wspomniał burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski.

Przed dwoma laty, kiedy gościliśmy pana ministra w Tucholi dowiedziałem się, że oprócz szachów kolejną pasją pana ministra jest kino. Podyskutowaliśmy na ten temat i zrodził się pomysł kina. Dzięki możliwości pozyskania środków i to w niemałej kwocie bo aż 3 milionów złotych dziś realizujemy tę inwestycję. To wsparcie rządowe jest bardzo ważne dla nas, bo gdyby nie ono pewnie byśmy się na tę inwestycję jeszcze nie zdecydowali. Przypomnę, że kosztorys budowy opiewa na kwotę 5 446 800 zł. Jestem przekonany, że wykonawca wyłoniony w drodze nieograniczonego przetargu wykona tę inwestycję z należytą starannością – powiedział przed wkopaniem aktu erekcyjnego burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski.

Po uroczystości na placu budowy kina w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się briefing prasowy podczas którego poruszono pozostałe tematy inwestycyjne na terenie miasta i gminy Tuchola.

 

Inwestycję dofinansowano ze środków Funduszy Przeciwdziałania COVID dla jednostek samorządu terytorialnego.

Dofinansowanie: 3 000 000 zł

Całkowita wartość inwestycji: 5 446 800 zł.

 

Galeria: Budowa kina rozpoczęta

Projekt UE Facebook Youtube Instagram