BREAK A LEG - relacja

BREAK A LEG – relacja

I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance BREAK A LEG już za nami! W sobotę 13 października 2018 r. Hala Widowiskowo-Sportowa w Tucholi wypełniła się entuzjastami tańca breakdance i kultury hip-hopu. W wydarzeniu zorganizowanym wspólnie przez TOK i OSiR wzięło udział aż 59 zawodników z 27 miast w Polsce!
B-boy’e i B-girl tańczyli do energetycznej muzyki przygotowanej specjalnie na ten wieczór przez Dj’a Tomasina (Tomasz Wolak) z Gdańska. O podsycanie emocji wśród publiczności oraz adekwatny komentarz tego, co działo się na parkiecie zadbał prowadzący imprezę MC/Bboy Gregory (Grzegorz Gniwecki) z Bielawy. Podczas wydarzenia trwał pokaz sztuki graffiti w wykonaniu chojniczanina Olgierda Szopińskiego, czego owocem są dwa autorskie projekty stworzone na planszach o wymiarach 1,5 x 3 m. Natomiast dokonania tancerzy oceniała komisja sędziowska w składzie: Bboy Kikers (Łukasz Kosicki) z Bydgoszczy, Bboy Bartek (Bartosz Kuźniarek) z Wągrowca oraz Bboy Vento (Maciej Wentowski) z Grudziądza.
BREAK A LEG zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Tucholi, natomiast sponsorem strategicznym było Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Tucholi.
Wśród sponsorów byli również: Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi, Zakład „Deratex” oraz Brudery.pl. Patronatem medialnym zawody objęli: Tygodnik Tucholski, Tucholanin.pl, Reporter-24.pl, TVP3  Bydgoszcz, Radio PiK, Radio Weekend, Gazeta Pomorska oraz Break.pl. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali harcerze z Hufca ZHP Tuchola. Wszystkim sponsorom, patronom oraz wolontariuszom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i zaangażowanie!

Treść protokołu z posiedzenia komisji sędziowskiej I Ogólnopolskich Zawodów Tańca Breakdance BREAK A LEG (fragment):

Komisja sędziowska postanowiła przyznać:
– I MIEJSCE – Nagroda Burmistrza Tucholi – Grupa „The Harpaguns” w składzie: Oskar Janicki (Bboy Fiksa) – Gdynia; Paweł Kamiński (Bboy Pawlotti) – Słupsk,
– II MIEJSCE – Grupa „BWA Breakers” w składzie: Grzegorz Gniwecki (Bboy Gregory) – Bielawa; Mateusz Magusiak (Bboy Matyz) – Bielawa,
– III MIEJSCE – Grupa „Bad Company” w składzie: Martin Trojanowski (Bboy Martin) – Toruń; Marek Maciejewski (Bboy Mojżi) – Toruń.

Ze względu na duże zainteresowanie zawodników poniżej 15 roku życia Organizatorzy wraz z Komisją Sędziowską postanowili na podstawie pkt. 9 Regulaminu I Ogólnopolskich Zawodów Tańca Breakdance BREAK A LEG wprowadzić zmiany w Regulaminie zawodów i dopuścić do uczestnictwa tancerzy do 15 roku życia.

Zdaniem sędziów poziom zawodów BREAK A LEG był bardzo wysoki – wzięli w nich udział czołowi tancerze breakdance w Polsce. Zawody przebiegły bez komplikacji. Rozpoczęcie eliminacji przesunięto o 30 min. ze względu na dużą frekwencję.

Tancerzom, instruktorom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w I Ogólnopolskich Zawodach Tańca Breakdance BREAK A LEG, Tuchola 2018.

Podpisy sędziów.

Wkrótce ukaże się również film z wydarzenia.

Galeria:I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance BREAK A LEG

Projekt UE Facebook Youtube Instagram