"Blaski i cienie szarości" – otwarcie wystawy

„Blaski i cienie szarości” – otwarcie wystawy

W piątek 1 lutego 2019r. o godz. 17.00 w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Izabeli Zienkiewicz pt. „Blaski i cienie szarości”. Obrazy można oglądać w Sali wystaw TOK do 21 lutego 2019r.

Izabela Zienkiewicz ur. 17.04.1963 r. w Łodzi. W Tucholi mieszka od prawie 29 lat i od tylu też jest związana z Technikum Leśnym – początkowo jako wychowawca w internacie, a następnie jako nauczyciel języka angielskiego w szkole. Zaszczepione przez tatę zamiłowanie do sztuki rozwijała w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (grafika) oraz na licznych warsztatach dla amatorów.

Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich, gdzie miała okazję podglądać profesjonalnych malarzy i co nieco uszczknąć z ich warsztatów. W latach dziewięćdziesiątych prowadziła sekcję plastyczną w internacie TL. Należała do „Grupy Twórczej ‚92”, która zrzeszała artystów plastyków z regionu oraz utrzymywała współpracę z malarzami z Olching – miasta partnerskiego Tucholi. Była autorką prac, które przedstawiane były na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Swoje prace przekazywała również na aukcje, z których dochód przeznaczany był na cele charytatywne.

W większości jej prace to grafiki, rzadko pojawiał się jakiś „olej”. Tym razem postanowiła spróbować swych sił w tej właśnie technice. Po długiej przerwie wróciła do malowania. Maluje kiedy czuje, że jest taka potrzeba. Jest to dla niej forma relaksu, forma oderwania się od rzeczywistości, która nie zawsze bywa kolorowa. I stąd też właśnie kolorystyka prac, które powinny być zapewne kolorowe, ale nie zawsze jesteśmy w stanie przekroczyć pewne granice, które stawia przed nami życie. Może następna wystawa będzie pokazywała prace emanujące ciepłem i kolorem – oby… Tymczasem spróbujmy odnaleźć je w obrazach będących głównym tematem obecnej ekspozycji.

Galeria:"Blaski i cienie szarości" – otwarcie wystawy

Projekt UE Facebook Youtube Instagram