40 lat Klubu Seniora Jesień

40 lat Klubu Seniora Jesień
`Bawmy się dopóki jeszcze można, bawmy się dopóki czas nam sprzyja` - te słowa w pełni opisują entuzjazm, energię i radość z jaką Nasi Seniorzy od lat spotykają się w Tucholskim Ośrodku Kultury.

W czwartek 10. października odbyły się obchody 40-lecia Klubu Seniora Jesień. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele powiatu i gminy – Starosta – Pani Dorota Gromowska, Burmistrz – Pan Tadeusz Kowalski, a także Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi Sp. z o.o. – Pani Małgorzata Oller. Nie zabrakło także Pani Renaty Basta – byłej Dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury i założycielki Klubu Seniora Jesień.

Uroczystość rozpoczęła się śpiewem Hymnu Seniora `Kochajmy się`, który został wykonany przez wszystkich zgromadzonych na sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury. Po powitaniu gości Przewodnicząca Klubu Seniora Jesień – Pani Teresa Dankowska przeczytała sprawozdanie z działalności. Następnie głos zabrali goście, którzy na ręce Przewodniczącej złożyli życzenia z okazji 40-lecia Klubu i przekazali upominki. Po krótkich przemówieniach Dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury wręczył specjalne listy gratulacyjne dla najbardziej zasłużonych członków. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu i podaniem obiadu. Po tej krótkiej przerwie na przyjemności dla ciała przyszła pora na przyjemności dla ducha i na scenie zaprezentował się zespół wokalny Alababki oraz chór Radosna Jesień. Rozmowom i zabawie nie było końca ale to nie były wszystkie atrakcje w ten wyjątkowy dla Seniorów wieczór. Specjalną niespodziankę dla zacnych Jubilatów przygotował chór Camerata, który ze śpiewem na ustach wkroczył przed scenę i zaprezentował kilka piosenek ze swojego repertuaru. Zaraz po występie na środek sali wjechał tort z fajerwerkami, który pomogła dzielić opiekunka klubu z ramienia Tucholskiego Ośrodka Kultury – Pani Hanna Krueger.

Każdy z członków Klubu otrzymał pamiątkowy medal z okazji 40-lecia. Część z nich wręczono w czwartkowy wieczór podczas głównej uroczystości, a część tydzień wcześniej podczas mniej formalnego spotkania, które odbyło się 3. października. Dodatkowo przyznano wówczas cztery specjalne wyróżnienia i również wtedy nie zabrakło miłych słów podziękowań i głośnego `Sto lat`. Seniorzy pamiętali również o pracownikach Tucholskiego Ośrodka Kultury, bowiem także dla nich przygotowane były pamiątkowe medale.

Pracownicy Tucholskiego Ośrodka Kultury życzą Seniorom dużo zdrowia i pogody ducha na każdy dzień.

http://www.youtube.com/watch?v=8ct6b8LFc18

Galeria:40 lat Klubu Seniora Jesień

Projekt UE Facebook Youtube Instagram