ZDJĘCIA: Wernisaż jubileuszowy 50-lecia pracy twórczej Zygmunta Kędzierskiego

ZDJĘCIA: Wernisaż jubileuszowy 50-lecia pracy twórczej Zygmunta Kędzierskiego

W poniedziałek (06.07.) i we wtorek (07.07.) odbyły się wernisaże prac Zygmunta Kędzierskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia twórczości. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 wydarzenie zostało podzielone na dwa dni, a udział w nim mogła wziąć określona liczba osób za okazaniem zaproszeń. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Informujemy jednocześnie, że na czas przygotowań związanych z wyborami prezydenckimi, wystawa będzie nieczynna w dniach 08-13.07.2020 r.
Wystawę można będzie oglądać w sali wystaw TOK w dniach od 14-28 lipca 2020 r. w godz. 09:00-18:00 od poniedziałku do piątku z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

„Zygmunt Kędzierski – artysta wszechstronny, zajmuje się rzeźbą w drewnie, malarstwem na szkle, plastyką obrzędową, tradycyjną zabawką i innymi formami sztuki ludowej. Choć pochodzi z Wałbrzycha od 1983 roku wraz z żoną mieszka w Przymuszewie koło Kęsowa. Jest prawdziwym pasjonatem lokalnej tradycji, kocha Bory Tucholskie, ich kulturę i przyrodę. Bardzo ważne jest dla niego zachowanie kulturowej ciągłości, dlatego jest jej aktywnym animatorem. Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą, organizuje plenery malarsko-rzeźbiarskie, współpracuje z wszystkimi Muzeami Etnograficznymi prowadząc warsztaty i wykłady, a jego prace są w ich zbiorach. W swojej okolicy stawia przydrożne kapliczki, figury świętych, był jednym z twórców ołtarza papieskiego z okazji pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Jest prezesem Stowarzyszenia Twórców Ludowych oddziału bydgosko-toruńskiego oraz członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Pracował twórczo całe swoje życie, a teraz obchodzi Jubileusz 50-lecia swojej pracy.”

Galeria: Zdjęcia: Wystawa prac Zygmunta Kędzierskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia twórczości

Projekt UE Facebook Youtube Instagram