Wystawa prac Z. Kędzierskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia twórczości

Wystawa prac Z. Kędzierskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia twórczości

Od 7 do 28 lipca 2020 roku w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury (pon.-pt. w godz. 09:00-18:00) będzie można oglądać wystawę prac autorstwa Zygmunta Kędzierskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia twórczości.
Uwaga! W sali mogą przebywać jednorazowo 4 osoby z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczka ochronna, dezynfekcja rąk i odstęp).

Otwarcie wystawy będzie miało miejsce 6 lipca 2020 r. – ze względów sanitarnych odbędzie się z określoną liczbą osób i za okazaniem zaproszenia. Nagranie z wernisażu będzie udostępnione na koncie YouTube, Facebook oraz na stronie internetowej Tucholskiego Ośrodka Kultury.

„Zygmunt Kędzierski – artysta wszechstronny, zajmuje się rzeźbą w drewnie, malarstwem na szkle, plastyką obrzędową, tradycyjną zabawką i innymi formami sztuki ludowej. Choć pochodzi z Wałbrzycha od 1983 roku wraz z żoną mieszka w Przymuszewie koło Kęsowa. Jest prawdziwym pasjonatem lokalnej tradycji, kocha Bory Tucholskie, ich kulturę i przyrodę. Bardzo ważne jest dla niego zachowanie kulturowej ciągłości, dlatego jest jej aktywnym animatorem. Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą, organizuje plenery malarsko-rzeźbiarskie, współpracuje z wszystkimi Muzeami Etnograficznymi prowadząc warsztaty i wykłady, a jego prace są w ich zbiorach. W swojej okolicy stawia przydrożne kapliczki, figury świętych, był jednym z twórców ołtarza papieskiego z okazji pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Jest prezesem Stowarzyszenia Twórców Ludowych oddziału bydgosko-toruńskiego oraz członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Pracował twórczo całe swoje życie, a teraz obchodzi Jubileusz 50-lecia swojej pracy.”

Poniżej link do filmu o Z. Kędzierskim (realizacja TOKiS):

 

Projekt UE Facebook Youtube Instagram