Wystawa malarstwa pod patronatem Senatora RP Andrzeja Kobiaka już otwarta

Wystawa malarstwa pod patronatem Senatora RP Andrzeja Kobiaka już otwarta
W piątkowe popołudnie odbyło się uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy malarskiej pod patronatem Senatora RP Andrzeja Kobiaka. Wystawę można oglądać w salach wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury. Swoje prace zaprezentowali: Katarzyna Szydłowska, Daniel Pielucha, Waldemar Marszałek, Halina Nowicka, Jan Wołek, Katarzyna Zwolińska, Tomasz Lubaszka, Janusz Lewandowski, Tomasz Klimczyk i Małgorzata Żurada. Wystawa udostępniana jest na życzenie zainteresowanych w godzinach otwarcia TOK. Prace można oglądać do 3.01.2014r.

Katarzyna Szydłowska studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk. Fascynuje ją malowanie kobiet – ukazywanie ich piękna i zmysłowości. Stara się malować codziennie. Jej obrazy powstają w kolorze sepii i są prawie monochromatyczne.

– Malując akty niezmiennie trwam w zachwycie nad pięknem ludzkiego ciała, które wśród wszystkich przejawów nietrwałości jest najwrażliwszym, jedynym źródłem wszelkiej radości, wszelkiego bólu i wszelkiej prawdy – przekonuje artystka.

Daniel Pielucha urodził się w 1959 roku w Wieluniu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego obrazy to rodzaj malarstwa sztalugowego nazywanego `nadrealizmem polskim`. W swych dziełach szuka cech świadczących o odrębności naszej kultury. Podkreśla jej wyjątkowy charakter. Pielucha poprzez swoje obrazy prezentuje ludowość wsi polskiej oraz wierzenia i obyczaje dzięki czemu wyraża swój stosunek do współczesnego świata i egzystencji drugiego człowieka.

Waldemar Marszałek urodził się w 1960 roku w Dobrzycy. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) w Gdańsku na kierunku grafiki użytkowej. Zaraz po uzyskaniu dyplomu rozpoczął pracę na uczelni. Malarstwo i rysunek uprawia od 1994 roku. Dziesięć lat później rozpoczął cykl prac w technice cyfrowej.

Halina Nowicka urodziła się w 1959 roku Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Włókienniczym. Jej prace utrzymane są w konwencji impresjonistycznej. Stanowią przykład dekoracyjnej stylizacji, tworzącej niezwykły, oniryczny klimat. Charakterystyczny dla artystki efekt przymglenia w połączeniu z wysublimowaniem gamy barw i migotliwością faktury tworzą sugestywną atmosferę, a także koncentrują uwagę na właściwościach malarskiej tkanki.

Jan Wołek urodził się w 1954 roku w Warszawie. Studiował estetykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest malarzem, poetą i pieśniarzem nurtu zwanego poezją śpiewaną. W dziedzinie twórczości plastycznej debiutował jako autor rysunków satyrycznych i ilustracji książkowych. Równocześnie uprawiał malarstwo sztalugowe, które pozostaje dominującym kierunkiem w jego twórczości. Uprawia malarstwo realistyczne, głównie pejzaż i martwa naturę. Ma świetne wyczucie kolorystyczne, które jest przesycone światłem. W swoich pracach szczególnie umiłował sobie krajobrazy miasteczek, pól i łąk. Ulubionym motywem jego twórczości jest Kazimierz Dolny i jego najbliższe okolice.

Katarzyna Zwolińska urodziła się w 1972 roku w Iłży. Studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Artystka ma specyficzną zdolność orientacji w przestrzeni zwaną magnetorecepcją. Jest to umiejętność rozpoznawania pola magnetycznego ziemi, którą wykorzystuje w swoim malarstwie.

Tomasz Lubaszka urodził się w 1961 roku. Studiował w WSP w Częstochowie. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju.

Janusz Lewandowski urodził się w 1937 roku w Rokiciu koło Płocka. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego twórczość wywodzi się z inspiracji sztuką polskiego symbolizmu. Odtwarza puste mazowieckie pejzaże i wprowadza w nie ulubione przez siebie postaci – chłopaków kuszonych przez dziewczęta, wiejskich starców oraz przydomowe zwierzęta.

Tomasz Klimczyk urodził się w 1967 roku w Krakowie. Studiował w Akademii sztuk Pięknych w Krakowie. Jego zasadniczym środkiem wyrazu jest światło. Zawężona skala tematyczna obrazów oraz ich chromatyka odnajduje swe bogactwo w otaczającej je mistycznej poświacie. Najczęściej maluje pejzaże, ukwiecone zaułki i wnętrza oranżerii oraz kwiaty w donicach na parapetach okien.

Galeria:Wystawa malarstwa pod patronatem Senatora RP Andrzeja Kobiaka już otwarta

Projekt UE Facebook Youtube Instagram