Wystawa "Ja po prostu mam talent" otwarta

Wystawa „Ja po prostu mam talent” otwarta

W środę 1 września 2021r. w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy pn. „Ja po prostu mam talent”. Na wystawie zaprezentowano prace, które wzięły udział w przeglądzie twórczości plastycznej dla dzieci i młodzieży „Ja po prostu mam talent”. Przegląd zorganizowany był w 4 kategoriach wiekowych. Uczestnicy wykonywali prace w dowolnej technice płaskiej jak: malarstwo, pastel, grafika warsztatowa. Prace oceniano pod względem estetyki i staranności wykonania, a także brano pod uwagę inwencję twórczą.

– Po wielu trudach, przy pomocy nauczycieli oraz dyrektorów szkół wybraliśmy 19 uzdolnionych dzieci i młodzież chodzących do przedszkoli i szkół w gminie Tuchola. Wystawa przedstawia działa obrazujące otaczającą nas przyrodę, miasto, ludzi i zwierzęta. Prace prowadzą nas przez różne techniki malarskie: od akwareli, malarstwo olejne, pastelowe, po rysunek ołówkiem i kredkami. Wiara we własny talent oraz determinacja w działaniu są najważniejsze. Talent musi być podparty pracą i samodyscypliną. Gwarancją rozwoju jest nieustanne wytyczanie sobie nowych celów. Przede wszystkim liczy się wierność własnym przekonaniom i wyznawanym wartościom. O tym zawsze powinni pamiętać młodzi twórcy – przekazała Katarzyna Piotrowska – pomysłodawczyni  przeglądu.

Dzieci, które wyróżniono na przeglądzie zostały nagrodzone.

– Nagrody w tym przeglądzie są nietypowe. Zapraszamy uczniów na warsztaty malarstwa akwarelowego z panem Adamem Papke, a dzieci przedszkolne na warsztaty plastyczne z panią Katarzyną Baszak, aby w ten sposób poznali fantastyczne techniki plastyczne, niezwykłych twórców oraz pogłębili swoją wiedzę i umiejętności manualne – podsumowała realizatorka przeglądu.

Wyróżnieni młodzi artyści:

Alicja Szymańska

Alicja Marciniak

Lena Cieślińska

Patrycja Szymańska

Krystian Piotrowski

Anna Nitka

Karolina Weltrowska

Natalia Okonek

Monika Spelbert

Monika Karasek

Anna Stachowicz

Dominika Baturo

Katarzyna Siniło

Helena Hoppe

Szymon Borzeszkowski

Oliwia Balińska

Wiktoria Michalska

Paulina Kałużna

Tomasz Talaśka

 

 

        

Galeria: Wernisaż wystawy "Ja po prostu mam talent"

Projekt UE Facebook Youtube Instagram