Wystawa grafiki artystycznej Heleny Kaczanowskiej

Wystawa grafiki artystycznej Heleny Kaczanowskiej

04.08.2021 r. (środa) o godz. 17:00 w sali wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy grafiki artystycznej Heleny Kaczanowskiej. Wernisaż odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczka ochronna, dezynfekcja rąk i odstęp). Wystawa potrwa do 25.08.2021 r. i można ją będzie oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00.

O artystce:

Helena Kaczanowska – artysta plastyk, pedagog, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie oraz studiów bibliotekarskich o profilu pedagogicznym. Praca w bibliotece była tylko epizodem w jej życiu. To plastyka stanowi jego sedno. Uczyła plastyki w szkołach podstawowych, prowadziła własną firmę usług plastycznych. Malowała, uczestniczyła w plenerach, wystawiała swoje prace.
Po przejściu na emeryturę w 2001 roku rozpoczęła współpracę z Pałacem tj. ośrodkiem kultury w Trzebiatowie. W pracowni plastycznej „BEZ RAM” prowadziła zajęcia z młodzieżą. Pałac nawiązał współpracę z Institut Kunst Pädagogische z Erfurtu w Niemczech. Wyjeżdżała z młodzieżą na plenery malarskie do Niemiec: Mellingen, Weimar, Grelfswald. Młodzież z Erfurtu przyjeżdżała do Trzebiatowa. Wspólne warsztaty, wspólne wystawy…
W 2009 roku zamieszkała w Tucholi. Szybko nawiązała kontakty ze środowiskiem plastycznym w Tucholi. Kolejne 10 lat poświęciła tylko rozwijaniu własnej twórczości. W latach 2011-2021 eksponowała swoje prace na czterech wystawach indywidualnych, czterech wystawach zbiorowych poplenerowych w Tucholi, Olching i Schlehdorfie w Niemczech oraz dwóch Salonach Jesiennych w Tucholskim Ośrodku Kultury.
Jest ilustratorką tomiku poezji kołobrzeskiej poetki – Lilii Herman.
Jej dewiza, zarówno w plastyce, jak i w życiu brzmi: „Minimum formy, maximum treści”. Widać to w pracach – wyrazista kompozycja, ograniczona ilość kolorów, zwarta myśl, emocje. Na pytanie: ulubiony malarz? – odpowiada Gustaw Klimt; ulubiona technika? – olej akwarela, kolaż oraz akryl. Właśnie w tej technice jest obecna wystawa grafiki artystycznej.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram