Wystawa fotografii z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

Wystawa fotografii z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzimy 21 marca. To dzień witania wiosny, budzenia się życia… Z tej okazji zapraszamy Państwa na wystawę fotografii poświęconej prawdziwym bohaterom – dzieciom z naszego regionu, uczniom, podopiecznym i absolwentom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tucholi.

UWAGA! Ze względu na obostrzenia obowiązujące od 20 marca 2021 r. wystawy nie będzie można oglądać w siedzibie TOK w terminie 22.03.-09.04. Wystawa będzie dostępna online na naszej stronie internetowej toktuchola.pl oraz na kontach Facebook i YouTube TOK. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się bez zmian 19 marca o godz. 10:00 wyłącznie za okazaniem zaproszeń i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Prace, jakie będzie można obejrzeć, to fotografie powstałe przy okazji sesji zdjęciowej do kalendarza na rok 2020, którego bohaterami są dzieci z Zespołem Downa, ich Mamy oraz motocykliści z grupy motocyklowej Magneto z Żalna. Jest to materiał, do którego prezentacji nie doszło w minionym roku z racji ogłoszenia narodowej kwarantanny. Od tamtej pory powstał kolejny kalendarz na rok 2021, w którym przedstawiono wspólny mianownik naszych dzieci z zespołem Downa oraz tucholskich osobistości (ludzi kultury, biznesu, polityki): PASJĘ.

Zdjęcia do kalendarzy wykonali: Joanna Rulewska i Andrzej Drelich.

Na znak sympatyzowania z dziećmi z Trisomią 21, włóżcie kolorowe, różne skarpetki. Pokażcie, że nie tylko to wartościowe, co idealne, symetryczne, ułożone… Okażmy wielkie serce wspaniałym ludziom, którzy na to zasługują!

Organizatorzy: Tucholski Ośrodek Kultury i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram