Wystawa ceramiki pani Justyny Skowyrskiej - Górskiej

Wystawa ceramiki pani Justyny Skowyrskiej – Górskiej
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na otwarcie niezwykłej wystawy ceramiki pani Justyny Skowyrskiej – Górskiej. Wernisaż odbędzie się w piątek, 13 maja o godz. 17.00 w Sali Wystaw Tucholskiego Ośrodka Kultury.
O Artystce:

Justyna Skowyrska- Górska

Ur. w 1980 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Mariana Czapli w 2006 roku. Aneks do dyplomu z ceramiki wykonała w pracowni prof. Teresy Platy-Nowińskiej. W 2006 roku ukończyła Studium Pedagogiczne. Od roku 2006 bierze udział w licznych projektach, pełniąc rolę instruktora, wykładowcy, organizatora, animatora kultury.

Zajmuje się działalnością edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz terapią przez sztukę osób niepełnosprawnych. W Ośrodku szkoleniowym Stowarzyszenia „Akademia Łucznica” zarządza pracownią ceramiki. Jako instruktor, prowadzi kursy doskonalenia zawodowego w dziedzinie ceramiki. W swojej pracy skutecznie łączy doświadczenie pedagoga, z umiejętnościami artysty-plastyka. Wysoce ocenia ceramikę również jako narzędzie do pracy w art-terapii. W tej pracy glina wydaje się być narzędziem idealnym. Poprawia zdolności manualne i poprzez proces tworzenia zwiększa samoocenę, zbliża ludzi, pozwala im wyrazić siebie. Jest to materiał wyjątkowo wdzięczny, dzięki czemu każdy w dziedzinie ceramiki może odnieść sukces.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram