Wielkanocna wytłaczanka rozmaitości - przygotuj ją w domu!

Wielkanocna wytłaczanka rozmaitości – przygotuj ją w domu!

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, a możliwości zrobienia świątecznych zakupów są mocno ograniczone. Jednak bez wątpienia każdy chce, mimo wszelkich przeciwności, poczuć wielkanocny klimat również w tym roku. Wraz z Marcelem (3 lata) i Beatą (7 lat) pokażemy Wam, jak zrobić wielkanocną wytłaczankę rozmaitości z recyklingu i bez wychodzenia z domu. Ps. Oczywiście niektóre z czynności wymagają pomocy osób dorosłych.
Życzymy dobrej zabawy i cieszących oko efektów! 🙂 Beata, Marcel i Agnieszka Joppek

KROK 1.
Przygotuj swoje stanowisko pracy. Stół zabezpiecz np. dużym arkuszem papieru.
Będziesz potrzebować: wytłaczankę, wydmuszki i połówki skorupek od jajek, kilka starych świeczek, nożyczki, kredki lub pisaki, średni słoik, garnek z wodą, kolorową gazetę, plastelinę, klej, waciki kosmetyczne, szyszki lub orzechy, sianko (ewent. cienkie paski wycięte z gazety lub bibuły).

KROK 2.
Odetnij wieczko wytłaczanki i jego krótszy element „do zahaczania” po przeciwległej stronie. Następnie w kilku wybranych zagłębieniach zrób gniazdka z sianka.

KROK 3.
Połam świeczki i wyjmij z nich knoty. Kawałki wosku przełóż do słoika, który następnie wstaw do garnka z gotującą się wodą. Wosk pozostaw do rozpuszczenia.

KROK 4.

Knot potnij na mniejsze kawałki. Jeden jego koniec przymocuj za pomocą plasteliny do dna skorupki. Następnie wypełnij skorupki roztopionym woskiem. Tak przygotowane świeczki pozostaw do ostygnięcia.


KROK 5.
Część wydmuszek pokoloruj pisakami lub kredkami, a część wyklej kolorowymi wycinankami z gazety.

KROK 6.
Szyszkowy królik: z wacików wytnij uszy oraz okrągły nosek. Przyklej je do szyszki, a następnie dolep plastelinowe oczy. Szyszkowy kurczaczek: szyszkę odwróconą „do góry nogami” obklej żółtą plasteliną. I oczywiście… doklej plastelinowy dziób i oczy 😉
  

KROK 7.
Przyszedł czas na papierowe żonkile i krokusy. Wytnij z gazety prostokąt w możliwie jednolitym kolorze. Następnie przygotowany kawałek papieru złóż na pół wzdłuż długiej krawędzi, kolorem na wierzch. Zrób nacięcia na całej długości kartki od strony zagięcia – nie przecinaj jej do końca. Zwiń pasek w rulon i sklej u nasady np. plasteliną.

KROK 8.
Wszystkie przygotowane cudowności włóż do wytłoczki i ciesz nią oczy podczas Świąt! 🙂

Projekt UE Facebook Youtube Instagram