Warsztaty Teatralne w Dniu Sztuki w TOK

Warsztaty Teatralne w Dniu Sztuki w TOK
25 października - w Dzień Sztuki w Tucholskim Ośrodku Kultury będzie można wziąć udział w warsztatach teatralnych w ramach projektu Teatr Na Końcu Świata realizowanego w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Teatralnego Teatr Polska.

W warsztatach mogą wziąć udział osoby od 15 roku życia. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się osobiście lub pod numerem telefonu 52 334 3388 w Tucholskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienie ze sobą rekwizytów – pamiątek rodzinnych – `przedmiotów z historią` (np. łyżeczki albo starego palta, broszki, etc.) oraz zdjęć.Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia będą nawiązywać do spektaklu pt. `Drugi Pokój – impresja wg Zbigniewa Herberta`. Spektakl przedstawią artyści Unii Teatr Niemożliwy w ramach programu `Herbert` ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty potrwają 3 godziny podzielone na 2 części – przed spektaklem i po spektaklu. Zapraszamy na godzinę 16.00.

Ramówka:
16.00-17.30 – pierwsza część warsztatów
17.30-18.00 – chwila oddechu/ przerwa
18.00 – spektakl `Drugi Pokój`
18.50 – 19.15 – rozmowa z widownią
19.15 – 20.00 – ostatnia część warsztatów.


Osoby prowadzące warsztaty

Beata Nessel-Łukasik – socjolog i historyk sztuki

Wykształenie:
– Doktor w Szkole Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie.
– Historia sztuki Uniwersytet Warszawski.

Doświadczenie zawodowe:
– Stypendystka MKiDN w 2012.
– Autorka publikacji `Oblicza samotności. Bruno Schulz, Franz Kafka i Samuel Beckett w polskim teatrze lalek` oraz szeregu artykułów o sztuce i teatrze.
– Obecnie wykładowca na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie i edukatorka w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
– Wieloletni współpracownik Muzeum Narodowego w Warszawie współrealizujący program `Muzeum na wynos`, który otrzymał Grand Prix na II. Warszawskiej Giełdzie Programów Edukacji Kulturalnej.
– Autorka i edycji `Szyfrów malarskich` oraz współautorka wielu innych projektów, w tym wyróżnionego w  ubiegłym roku programu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku `Pies i wilk czyli o niepodległości dla najmłodszych`.
– Zwolenniczka dialogu i edukacji poprzez doświadczenie oraz interaktywne, wspólne działanie w przestrzeni publicznej w różnych obszarach sztuki.

Bartłomiej Miernik – teatrolog

Wykształcenie:
– Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej (Podczas studiów był stypendystą Ministra Kultury (2004/05).

Doświadczenie:
– Autor recenzji, wywiadów i tekstów eseistycznych pisanych do `Teatru`, `Sceny` i `ballettanz`.
– Wykładowca na licznych warsztatach dziennikarskich (Uniwersytet Gdański, KUL).
– Przez dziewięć lat pracował w redakcji miesięcznika `Teatr` (sekretarz redakcji).
– członek Jury Ogólnopolskiego konkursu MKiDN na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2013.
– Moderator spotkań z aktorami, dramatopisarzami, reżyserami w trakcie festiwali (m.in. w Kwidzynie, Zabrzu, Poznaniu, Białymstoku, Zamościu).
– Juror festiwali teatralnych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu `Belaya Vezha` na Białorusi (wrzesień 2012), Międzynarodowym Festiwalu `Lalka też człowiek` w Warszawie (listopad 2011, listopad 2012), Festiwalu Monodramu Współczesnego w Warszawie (maj 2012) i Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej (maj 2012).
– Kierownik ścieżki teatralnej na Akademii Filmowej w Zwierzyńcu (od 2003). Współtwórca edycji 2013 Forum Fotografii Teatralnej w Poznaniu (luty 2013).
– Członek Rady Artystycznej Teatru im. Węgierki w Białymstoku (od września 2012).
– Interesuje się teatrem tańca, teatrem lalek, działaniami z pogranicza teatru i plastyki.

Barbara Drożdż – pedagog

Wykształcenie:
– Wydz.Humanistyczny Uniwersytet Gdański-studia magisterskie w zakresie pedagogiki o specjaloności: opiekuńczo-wychowawcza.

Doświadczenie zawodowe:
– Pracuje w: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kwidzynie
– Przez 16 lat pedagog szkolny w Domu Dziecka i szkole podstawowej w Kwidzynie (prowadzenie warsztatów dla szkolnych zespołów kryzysowych, wspólnie z psychologiem).
– Punkt Konsultacyjno-Interwencyjny Przeciwdziałania Przemocy i Profilaktyki Uzależnień
Od ponad 10 lat prowadzenie warsztatów dla rodziców doskonalących umiejętności wychowawcze.
– Od 3 lat prowadzenie W PPP `Szkoły dla Rodziców`.

Projekt UE Facebook Youtube Instagram