Warsztaty budowy instrumentów etnicznych dla dzieci w czasie ferii zimowych. 15 darmowych pakietów materiałów dla dzieci!

Warsztaty budowy instrumentów etnicznych dla dzieci w czasie ferii zimowych. 15 darmowych pakietów materiałów dla dzieci!

Tucholski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w rodzinnych warsztatach budowy instrumentów etnicznych pn. kij deszczowy – online, w czasie ferii zimowych.

Przy budowie instrumentów potrzebna będzie pomoc osoby dorosłej /tata, dziadek, starszy brat/. Transmisja warsztatów odbędzie się w dniu 8 stycznia o godz. 11.00 na stronie internetowej toktuchola.pl, a program poprowadzi pan Sławomir Głowala. Zapraszamy przed ekrany.

Uwaga! Mamy dla Was niespodziankę!

Dla 15 dzieci przygotowaliśmy darmowe pakiety materiałów do budowy instrumentu. Po ich odbiór zapraszamy do Tucholskiego Ośrodka Kultury w dniach 29 i 30 grudnia 2020r. oraz 4 stycznia 2021r. w godz. 9.00-15.00.

Dzieci, dla których nie starczy materiałów, przygotowanych przez nas, mogą zgromadzić je we własnym zakresie, według załączonego spisu .

Zapraszamy do rodzinnej zabawy.

W późniejszym terminie, kiedy będzie to już możliwe, skontaktujemy się z Wami i zaprosimy do TOK, na kolejne warsztaty z wykonanymi przez Was instrumentami, a będą to „Opowieści i gra na kiju deszczowym”.

A oto potrzebne materiały i narzędzia na warsztaty do budowy instrumentu – kij deszczowy

materiały

1 kg ryżu

1 opakowanie zapałek

Tuba (gilza) 1 sztuka

2 pojemniki bejcy – farby do drewna

papier ścierny

1 sztuka – wiertło

2 sztuki – rękawice – folia

1 sztuka sznurka jutowego

narzędzia

wiertarka (lub wkrętarka)

piłka do metalu

nóż do tapet (lub inny)

nożyczki

pędzle

pojemniki z wodą

ołówek

wiertło od 1,8-2,5

miara zwijana

Projekt UE Facebook Youtube Instagram