Trwa IV Międzynarodowy Plener Artystyczny Tuchola – Biała 2026. Gmina Tuchola i Tucholski Ośrodek Kultury gości 21 artystów z całej Polski i partnerskiego miasta Olching w malowniczym Harcerskim Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym w Białej. Podczas pleneru odbyło się spotkanie z władzami Tucholi z burmistrzem panem Tadeuszem Kowalskim na czele. Odwiedziliśmy Nadleśnictwo Woziwoda, Rezerwat Jeziorka Kozie i odbyliśmy wycieczkę po ścieżce przyrodniczo – leśnej. W piątek odbyły się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez mistrzów akwareli: Adama Papke, Mirosława Megera, Izabellę Ramszę, Anetę Kamraj – Rabiegę i Andrzeja Rabiegę. W warsztatach wzięli udział uczestnicy pracowni malarskiej Sztukarnia i Artseniorki z Tucholskiego Ośrodka Kultury oraz grupa harcerzy. Serdecznie zapraszamy już jutro w sobotę 30 maja, na wystawę poplenerową. Otwarcie odbędzie się w ośrodku harcerskim w Białej o godzinie 17:00. Będzie można obejrzeć wspaniałe prace uczestników pleneru, porozmawiać z nimi i posłuchać występu trio smyczkowo – klawiszowego. Wstęp wolny! Zapraszamy!


















