Teatry zaprezentowały się w Parku Zamkowym

Teatry zaprezentowały się w Parku Zamkowym

Dwa spektakle teatralne można było obejrzeć w piątek 24 lipca 2020r. w Parku Zamkowym w Tucholi. W ramach projektu „Teatr w Małym Mieście” zaprezentowali się aktorzy z Poznania oraz Krakowa.

Pierwszy spektakl pt. „Morskie opowieści” w wykonaniu poznańskiego Teatru Łata to spektakl familijny o lekkiej, żartobliwej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina. Przesłaniem spektaklu była myśl, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to co najcenniejsze jest tuż obok nas. Jego atutem, poza niezwykle ekspresyjną grą aktorów była „żywa”, zmieniająca się scenografia, wprowadzająca widza w magię prawdziwego teatru. Przedstawienie rozbawiło licznie zgromadzone dzieci i dorosłych.

Następnie publiczności zaprezentował się krakowski Teatr Nikoli. Spektakl „Maruczella” to humor, niezwykła stylistyka Niemego Kina i filmów Federico Felliniego, która od pierwszych chwil porwała publiczność. Perfekcyjnie łącząc pantomimę z taneczno – komicznymi scenkami „Maruczella” wzbudziła salwy śmiechu tak u małych jak i dużych widzów.

 

Spektakle odbyły się w ramach projektu „Teatr w Małym Mieście” – https://www.facebook.com/teatrwmalymmiescie/.

Organizatorami byli: Tucholski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Galeria: Teatr w Małym Mieście

Projekt UE Facebook Youtube Instagram