Spotkania badawcze "Prawdziwego Domu Kultury" - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021

Spotkania badawcze „Prawdziwego Domu Kultury” – Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021

Projekt „Prawdziwy Dom Kultury” realizowany w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021 ma za zadanie zdiagnozować potrzeby kulturalne społeczności gminy Tuchola oraz ich potencjał kulturotwórczy. W tym celu zorganizowaliśmy spotkania badawcze z liderami społecznymi oraz mieszkańcami Tucholi i okolic, które odbyły się 24 i 26 maja 2021 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury, Wiejskim Domu Kultury w Raciążu, w namiocie TOK na boisku Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi oraz w Świetlicy Wiejskiej w Łosinach.

Podczas spotkań przeprowadziliśmy ciekawe rozmowy i działania animacyjne, dzięki którym dowiedzieliśmy się jakiej kultury oczekują mieszkańcy gminy Tuchola, a także jakie mają talenty i zainteresowania. Podczas warsztatów badawczych zrodziły się również świeże i interesujące pomysły na działania kulturalne. Spotkania z mieszkańcami w ramach „Prawdziwego Domu Kultury” poprowadzili badacze z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju z Torunia oraz pracownicy Tucholskiego Ośrodka Kultury.

Warsztaty badawcze stały się także okazją do przedstawienia konkursu na inicjatywy lokalne, który trwa – wnioski można składać do 18 czerwca br.! Regulamin i wniosek do pobrania tu – wersja PDF: REGULAMIN Prawdziwy Dom Kultury – konkurs inicjatyw PDF (KLIK) oraz wersja DOC: REGULAMIN Prawdziwy Dom Kultury – konkurs inicjatyw DOC (KLIK).

Ale to jeszcze nie koniec! Jeśli chcecie podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat lokalnej kultury bądź ciekawymi pomysłami na działania, to zapraszamy do namiotu „Prawdziwego Domu Kultury”, który pojawi się na rynku w Tucholi podczas wydarzenia „Dzień Dziecka z TOK”. Będziemy na Was czekać od godz. 16:00.

Tymczasem zachęcamy Was do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkań, które już za nami. Zdjęcia znajdziecie pod tym postem.

Do zobaczenia! 🙂

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

Galeria: Spotkania badawcze "Prawdziwego Domu Kultury" - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021

Projekt UE Facebook Youtube Instagram